Väillä ajankuluks ollu jelppimässä tuossa läheisellä korjaamolla ja joo toisilla on kammo kaikenlaista pesua/puhdistamista vastaan.
Saatana hyttiki haisee että pahaa tekee ja varmasti mokoman kirotun verkon takia joku polttanu moottorinsa tai jotain muuta.
Minusta taas varusteena jees,tykkään.
Lähtökohtasesti Deeren moottorin systeemi huonompi,yksiosainen syl kansi siis,eli elää enemmän lämmön kanssa kuin vaikka patavalun kaksiosainen,Cummins joka mukilla oma kansi jne.
Ja siis on se yksiosainen ihan perseestä käsitellä,hirmu jööti.
Eikähän nykyään tosiaan jälkikiritä kansia,venyvät pultit on,sitä taas en tiedä kuin kauan se venymä piisaa mutta tiukassa ne on olleet.
Muistan ekan venyväpulttisen jota tein,volkkarin 1600 diiseli,kai joskus 80 luvulla,ihmeteltiin niitä asteita ja pelättiin että ne pultit katkee mutta sinne ne vaan passas.