mutta eihän niillä voi kuvata tahi somettaa niiiiin hyin. pelkkä viihte käyttö kait nykykännyillä tärkein. kuvaaminen helppoa mutta soittaminen sit eri asiaa..
Riippuu vähän mitä sillä luurilla tekee. Just tänään jouduin elektroniikkalaitteen huoltotilantessa selaamaan kännyllä yhden Flash-muistipiirin speksejä ja yhtään tuota HMD Fusionia pienempää ruutua en olisi kaivannut. Tarvii siitä jotain nähdäkin näin vanhoilla silmillä.
Saahan sitä zoomailtua mutta sitten se on vielä ärsyttävämpää jotain 100-sivuista pdf:ää yrittää selailla.
Samoin jos oikeasti joutuu kännyllä enemmän kirjoittamaan niin kauhean pikkuruista näppistä en kaipaa.
Tuolle HMD:lle ilmoitetaan 164.2 x 75.5 x 8.3 mm eli ei mikään miniatyyri-ihme mutta toistaseksi on mahtunut kaikkiin taskuihin mihin olen yrittänyt tunkea.