Tervetuloa, Vieras. Ole hyvä ja kirjaudu tai rekisteröidy.
  • Tavallinen aihe

Aihe Viljanviljely ei anna tänä vuonna lainkaan palkkaa  (Luettu 7879 kertaa)

Sepeteus

  • Mestari
  • Jäsenryhmäluokka:
  • Viestejä: 37228
melkein tekis mieli kysyä sepeltä miten oikein pitäis yritystoimintaa harjoittaa sen mielestä?   kerron yhen esimerkin vastauksen saatuani.
tunnen yrittäjän joka viljelee salaattia. Lidlistä voit ostaa. on tekemisen meininki.😋

Oksa

  • Agronetin kehitysryhmä
  • Mestari
  • Jäsenryhmäluokka:
  • Viestejä: 71950
ja maksaa niille ukrainalaisille jopa palkkaa,  -salaattina.    kyllä noita on mutta ei pahemmin kyllä lisää kansantaloutta kuin vain itelleen ja sille veankkoeukolleen...              ei pahemmin näy verojuoruissa mukana.         mutta ihan tosiaan .   kyllä joku yrittämnisen muoto pitäis jopa hyväksyä.   se että valtio jopa demarikansanedustajien äänestäen maksaa jotain almua...pitää myös hyväksyä.

Antidesantti

  • Agronetin kehitysryhmä
  • Mestari
  • Jäsenryhmäluokka:
  • Viestejä: 19327
  • Tämän foorumin lukeminen ei tee hyvää älykkyydelle
sepe, tiiätkö kuin paljon saksa maksaa maidolle tukea????   olis kiva tietää myös tuo kun se sakumaito on niin joku tabufetissi!                         miksi meillä ei ole voiteluölyt samalla tasolla kuin saksassa tahi luomutarkastuksien hinta?
Sillä ei ole mitään merkitystä mitä saksa maksaa. seonniiden asia.

Yhteisesä eurrostoliitosa ku olhan. Niin merkittee...     8)
"Lähes kaikki Kuntaliiton vuonna 2007 toteuttamaan kyselytutkimukseen osallistuvat kunnat olivat tukeneet jollain tavalla vesiosuuskuntien toimintaa."