Eikös se vanha niittosilppuri torvi poistettuna ole pienille aloille kustannustehokkain ?
Lainaus käyttäjältä: Hervast - 08.01.14 - klo:10:54Eikös se vanha niittosilppuri torvi poistettuna ole pienille aloille kustannustehokkain ?Niitä tarvis pari naittaa yhteen tai tahdä perhonen tms. viritys - sit olis tehokasta!
Lainaus käyttäjältä: maraani - 08.01.14 - klo:11:17Lainaus käyttäjältä: Hervast - 08.01.14 - klo:10:54Eikös se vanha niittosilppuri torvi poistettuna ole pienille aloille kustannustehokkain ?Niitä tarvis pari naittaa yhteen tai tahdä perhonen tms. viritys - sit olis tehokasta! Pitää olla paljon laidunta että ei niittosilppurilla jaksa niittää. Itse olen ainakin vetänyt torvi paikallaan ja heinät kärryyn niin ei jää ainakaan häiritsemään uuden kasvua.
Viimeksi muokattu: 08.01.14 - klo:13:45 kirjoittanut Paalinpyörittäjä
Jos mää viittisin, niin tekisin 3 metrisen niittokoneen vanhasta puimurin terästä ja asentaisin sen etukuormaajaan toimimaan hydemoottorilla.JOS viitsisin JOS
Lainaus käyttäjältä: BACKSPACE - 08.01.14 - klo:13:58Jos mää viittisin, niin tekisin 3 metrisen niittokoneen vanhasta puimurin terästä ja asentaisin sen etukuormaajaan toimimaan hydemoottorilla.JOS viitsisin JOS Jääkö emojen jäljiltä mitään niitettävää? Hierakkaa korkeintaan?