Niin voihan hyö valukomponenttinsa itse valaakin valmiista materiaalista, mutta tuskin ihan teräslevyä tekevät.
Ja mie oisin huolestunut jos koneet ois tehty tollasesta purukumista, nimittäin mitä venyvämpää niin sitä matalalujuuksisempaa teräs on. Eihän koneen osat saa saada pysyviä venymiä kuormitettuna.
Ei, kyllä ne ihan terästä tekevät ja valuhommaa tietysti myös.Myyvät mullekin ettei kaikki mene edes omaan käyttöön.Kuhnin pöyhimistä kokemuksia 3kpl.Ja yhdessäkään ei mitään vikaa.Näyttävät rimpuloilta mutta kestävät eli kyllä rautalaaduissa on eroja.Ja teräshän pitää olla erilaista eri käyttötaarkoitukseen,toiseen paikkaan kovempaa ja toiseen sitkeämpää.
Eka hinattava niittomurskain oli meillä -93 vuodesta vuoteen 2008 ja ko.laite on edelleenkin ajossa.Epäilen vahvasti että pohjanmaan peleistä ei samalla latumäärällä olisi mitään jäljellä.
