viikko hesarissa oli juttua israelin hommasta ja siinä oli hyästi kerrottu miten pikkuhiljaa on kaikki hyät päätökset hylätty. ja ohan se nyt hölömöä et siviiliä kurmuutewtaan kun rikolliset tuhoja teköö... ihan kuin ryssät touhuaa netanjahuuu!
Hesari nyt valehtelee koko ajan näistä Israeli jutuista sen minkä kerkiää... oikeasti Israel pyrkii kaikin keinoin välttämään siviiliuhreja, hesari kertoo vaan hamasin ja iranin propagandaa, ei puolueettomasti mitään.
Hesari on sysipaska lehti.
Mitäs meinaat, että auttaako Trumpin Yhdysvallat Israelia tuhoamaan Iranin sentrifugit bunkkeripommien avulla?
Putin on juttua vastaan eli siis No Way Jose.
No ainakin Trumpin pitäis auttaa, eli antaa käskyn bunkkeripommien käyttöön.
Tosiaan, euroopassa ministerit taas neuvotteli, mutta Israel ei paskaakaan välitä jostain euroopan ministerien neuvotteluista, vaan ne "antaa palaa" täysillä.