Tervetuloa, Vieras. Ole hyvä ja kirjaudu tai rekisteröidy.

Näytä kirjoitukset

Tässä osiossa voit tarkastella kaikkia tämän jäsenen viestejä. Huomaa, että näet viestit vain niiltä alueilta, joihin sinulla on pääsy.
Sivuja: [1] 2 3 ... 762

Viestit - Syyllinen

Vapaa sana / Vs: Tunnin junasta
: 17.04.26 - klo:13:54
Newton, Pascal ja Kelvin leikkivät piilosta. Tuli Kelvinin vuoro etsiä. Pascal juoksi piiloon, mutta Newton jäi seisomaan Kelvinin eteen ja piirsi ympärilleen maahan yhden neliömetrin kokoisen ruudun.

Kelvin sai laskettua kymmeneen ja avasi silmänsä. Nähtyään Newtonin seisovan edessään, hän huudahti: "Hahaa, Newton löytyi!"

Newton hymyili, ravisti päätään ja totesi: "Löysit yhden Newtonin neliömetriä kohti, mikä tarkoittaa, että löysit Pascalin."
Vapaa sana / Vs: Voiko joku...
: 17.04.26 - klo:10:07
Kun kuuntelin sanoja, niin luulin ensin videon tekijän muuttaneen sanoituksia tai yhtä sanaa tekoälyn avulla. Varsinkin, kun videossa oli epäilyttävän näköinen aurinkolasipäinen Schimanski.

Itse kysyin ChatGTP:ltä "Onko MTK kiva?"
Vastaus: "Lyhyt vastaus: riippuu keneltä kysyy 🙂"

Hyödytön tekoäly. Tuuliviiri. ;D ;D
Vapaa sana / Vs: SUURKATASTROFI Eemelille
: 17.04.26 - klo:09:59
Onhan se karvasta vasemmistokepuille jos etelään investoidaan.
Mieluummin tyhjenevään kepulandiaan.
Jos kepu olisi hallituksessa, olisi varmaan jotta valtio maksaisi, jotta itään saataisiin tuulimyllyjä.
Ja tämän hallituksen eroavuus, jotta pääsöksiä voidaan tarkastella uudestaa, vaikka tunnin rataa ole minnekkään kuopattu.
Seuraavista vaaleista tuleekin kehitys vastaan kehitysalueet.
Investoidaanko järkevästi vai kepulandiaan turhuuteen.
Eemeli kehuskelee, että Orpon hallitus pystyy horjahtelemaan päätöksissään ja ehkä investoimaan Naton Jäämerirataan, vaikka Eemeli itse pitää sitä Naton turhuutena.  :D :D
Vapaa sana / Vs: Voiko joku...
: 16.04.26 - klo:22:02
Kuulosti ehdottomasti hauskasti homolta.  ;D Pekka tykkää varmasti tuosta  versiosta.

EIköhön mtk ole tehnyt selväksi mistä päästä kana pissii.
Empulta taisi mennä jogurtit puserolle, kun luki maaseudun juttua kahvipöydässä. Jutussa ei edes mainittu mtk:ta eikä kanaa.
Eemeli lukee jokaisesta uutisesta rivien välitkin ja niissä lukee aina MTK ja kepu.
https://www.maaseuduntulevaisuus.fi/maatalous/617c2167-d5db-43d4-a63e-80dd6ef1cebb

essaja ei ole ehtinyt kumpaiseenkaan Somero-kokoukseen, mutta kissanristiäisiin ennättää, kunhan kohderyhmä on oikea.
EIköhön mtk ole tehnyt selväksi mistä päästä kana pissii.

Hieno artikkeli!

Kyllä hattua pitää nostaa kaikille maidontuottajille!!👍👍👍. Kovaa ja arvokasta työtä tekevät kansakuntamme elintarvikehuollon varmistaen!!

👍👍👍💪💪💪

Kultamitalilla ja sukutilaviirillä pärjää hyästi pitkään. 😜😜😜
https://youtu.be/mB2LSLzU5HA?si=BkC_-dmfqzq7g6NT
Maatalousministerit ovat ennenkin olleet kiinnostuneita maidontuotannosta:

Oliko Eemeli kummassakin Someron kokouksessa vai jäikö länkytykseksi? Taas. ;D
Vapaa sana / Vs: YLEN OHJELMA-ANTI
: 16.04.26 - klo:10:24
mutta etkös siä just noista intsasta eti kiitoksen osotuksia?   

Tuon ne julki kansalle, joka ei niistä tiedä mitään, koska seuraavat vain punavihreää valtamediaa.

Montas seuraajaa sulla instassa on  kysymysmerkki.
 

En ole instaan rekisteröitynyt nimimerkkinä  " kysymysmerkki"

Siideri-Seppo kuuluu instassa "Putin loversin" seuraaviin.

 Paljas reisi ja aura tanassa hankia päin kohti kommunistista diktatuuria.

 Kohtaan sinulla on suuri juhla, Voiton päivä.

Kelpaa Sepon juhlia!

😎😎😎

Yle uutisoi et Voiton Päivä on peruttu.
Persulehti ei tämmöstä kirjoitte, koska on niin nöyryyttävää.

😜😜😜😜
Suomi voisi viettää torjuntavoiton päivää.
Vapaa sana / Vs: polttoaineiten hinta
: 16.04.26 - klo:10:20
Seppo kaipaa 70- lukua, Näin naapurissa - ohjelmaa sekä SKDL: ää

😎😎😎

Imitkö tissiä vielä silloin? Sen jälkeen et oo tissiä saanukkaan. 😜😜😜

Seppo on saanut nähdä ryssän maatuskan paljaan reiden. Erektio kesti melkein kotiin saakka, eli ei aivan päässyt vaimo siitä hyötymään.

😎😎😎

Ei sulla mitään uusia uutisia olis. Vanhaa toistoa joka on vastoin Agron käyttöehtoja.
Paras sekoitus klassikoita ja tyylikkäimpiä uutuuksia?
                                ©Radio Nova
 ;D ;D
Vapaa sana / Vs: Hengessä mukana
: 16.04.26 - klo:10:02
Kannattaa aina muistaa, että MTK on kiva. :) :)

Vapaa sana / Vs: polttoaineiten hinta
: 15.04.26 - klo:21:43
Kuka tässä Ruotsista on puhunut, en ainakaan minä.
En minäkään Ruotsia maininnut.
Otsikossa luki "Polttoaineen hinta"
Mutta kannattaako pitkältä ajaa 30 sentin tähden?  Kun lähtee reissuun, niin takkaa siinä missä on pakko. Ei viiti ajaa mittarille vaikka olis halpaa, kun tankki on puolillaan.
Jaa et, minun mielestä Haparanda ja Övertårneo ovat Ruotsia.  Mun kommentit ja linkki koskevat kylläkin Ranskaa, missä kiertelin 3 viikkoa.

https://www.prix-carburants.gouv.fr/

Älä siirrä maalia.
Maalia takaisin paikoilleen.🎅🎅😁
Vapaa sana / Vs: kiinalaiset rakentaa..
: 15.04.26 - klo:21:40
Niinpä. Kiinalaiset kutsuvat afrikkalaista turistia nimellä King Kong. Että jos silmien venyttelystä suuttuvat, se on tekopyhyyttä kauneimmillaan.

-SS-
Taisi sen kohun aiheuttaa suomalaiset. Tuskin Kiinassa olisi huomattu koko juttua, ellei täällä iltapäivälehtien etusivut olisi olleet monta päivää tapetoitu sillä jutulla.

Korealaiset, japanilaiset ja kiinalaiset .lukee suomalaisia iltapäivälehtiä ahkerasti. Eivät käytä tiktokkia ja X sää ollenkaan.

Punakaarti-Sepolla on mittasuhteet hukassa. Suurin osa kiinalaisista ei osaa mainita yhtään asiaa Suomesta, varmasti puolet ei tiedä mitään Suomea olevan olemassakaan .



Täydellisesti paljastit varsinaissuomalaisuutesi. Kuten Petteri Orbo tänään eduskunnassa.

Laita nyt taas pahvia ja venakon sääriä.

Kaikki pitää natzipaska kapteenille pilkkua ja huutomerkkiä myöten.
Itse ei pysty mitään ajattelemaan.
Oleks käyny Turun Luostarinmäessä? Me käytii pari vuotta sitten ja hieno museoalue se oli. Kannattaa käydä samalla reissulla viä kauppahallis kans.🎅🎅😁
Kun saittia lukee, ei tarvitse ihmetellä miksi talonpoikaa viedään kuin laskiämpäriä.
Aika harva normaalijärklnen on valmis liittymään mukaan vihreään maailmanpelastamisoperaatioosi ja kasaamaan ruokalautaselleen levää, jäkälää ja naatteja mitä suosittelet. :D

Ei naattien voimalla pysty tekemään fyysistä työtä.
Sivuja: [1] 2 3 ... 762