Tässä osiossa voit tarkastella kaikkia tämän jäsenen viestejä. Huomaa, että näet viestit vain niiltä alueilta, joihin sinulla on pääsy.
Jos pohjalainen ostaa jussipaidan, niin saako siihen tukea?
Suomi rankattiin jälleen maailman onnellisimmaksi maaksi.
Suomalaisissa on siis osin superonnellisia kansalaisia, koska keskimäärin olemme maailman onnellisin kansa ja joukossamme on keskiarvoa tiputtavia eemeleitäkin.
https://yle.fi/a/74-20216008
Trumppi on Amerikan Eemeli.
Eversti Kurtzeja on joka armeijassa.
Sen aika on mennyt jo ohi.
Ei liikenteen seassakaan ajella keskellä tietä.
Enää ei ajeta neutraaliapolitiikkaa, Nato-ovi aukaisi puollisuuden.
Enää ei toimi politiikka jossa ollaan kaikkien kaveria vaikka toiselle kumarretaan, toiselle pyllistetään.
Orpo kuuntelee tarkoin nyt jo Lindtmanin näkemyksiä, jotta osaisi heti vaalien jälkeen asemoitua demareiden apupuolueeksi tulevaan punasinihallikseen.

Trump on stabiili nero ja hänen aivonsa ovat kauniit. Trumpin äly on uskomaton.
Olisikohan Eemeli länkyttänyt, jos kepuministeri olisi myöntänyt itäsuomalaisille raivioille tukioikeudet?
Möläyttäjä olikin Samuli Aaltonen. Ai että mä nautin.
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/7b195a09-cc0c-4090-be1d-7da6d4f3d056Samuli Aaltonen oli Radiomafian aikoihin eräs kaikkein räävittömimmistä ja ärsyttävimmistä kommaritoimittajista. Muuten tuo hieno radioasema oli epäpoliittinen, mutta Samuli Aaltonen piti punaista perinteistä vallankumouslinjaa yllä.
Paha saa joskus lopulta palkkansa.

Samulin veli Sami Aaltonen oli sitävastoin ihan mukava ja sympaattinen tyyppi, niin radiossa kuin tv:ssäkin.
Olet asian ytimessä.
Vaikka kepu veikin meidät natoon, tuollaisissa operaatioissa tarvitaan henkilöitä joilla on munaa.
Siis itsekin ymmärrät unohtaa keput pois laskuista.
Operaatiossa tarvitaan henkilöitä, jotka ovat riittävän tyhmiä ja joiden kissanpoikien simmut eivät ole vielä auenneet. Kepulaiset ovat siis pois laskuista.
Iran upottaa saattolaivat ohjuksilla ja droneilla sitä mukaa mitä niitä Hormuzin salmeen ajatetaan. Edes amerikkalaiset itse eivät uskalla saattaa öljytankkereita sotalaivoillaan.
Mutta kepuministeri sen tilasi, sorry siitä.
Jos kepu olisi ollut oppositiossa mikä länkytys saitilla olisi.
Nyt voitkin kertoa, että mikä hävittäjä Suomen olisi pitänyt hommata, jos F-35 on sinun mielestäsi niin paska. Kai sinulla nyt mielipide siitä on? Niin kauan olet asiasta länkyttänyt. F-35 on kaikkien muiden kiittämä valinta, paitsi sinun ja Kommunistisen puolueen.
Eli minkä hävittäjän olisit Eemeli valinnut?
Eemeli hyökkäsi AB-alueelle eli Lounais-Suomen sikatilallisten kimppuun.
Suomen kunnista eniten sikatiloja on Huittisissa ja Loimaalla.
Onko sulla mitään näkemystä vaikuttaako elintavikemarkkinalaki millään tavalla liha alaan?
Jos Metsävalio saisi saman aseman puumarkkinoilla, niin olis aika kylmää kyytiä metsissä. Kannattaisi laittaa suojeluun.
Sianlihantuottaja hyötyy, mikäli kaupan omat merkit kielletään ja kaupan harjoittama kiristys ja uhkailu lihataloja kohtaan kriminalisoidaan.
Private label- kiristysjärjestelmän purkaminen vahvistaa suomalaisen sianlihan asemaa. Lisäksi lihatuotteissa pitäisi olla
selvästi merkittynä, jos se sisältää ulkomaalaista lihaa. Samaten ulkomaalaista lihaa sisältävissä elintarvikkeissa voisi olla yleisluontoinen varoitus esim. salmonellan vaaroista. Onhan savukeaskeissakin varoitus.🎅🎅😁
Eemeli hyökkäsi AB-alueelle eli Lounais-Suomen sikatilallisten kimppuun.

Suomen kunnista eniten sikatiloja on Huittisissa ja Loimaalla.
Ihme, ettei Eemeli ole käynyt vielä leipomoiden kurkkuihin kiinni. Hehän käyttävät leipäviljaa. Myöskin leivän syöjät Eemeli haukkunee lähiaikoina.
Eemelin politiikkanahan on se, että kotimaisen viljan käyttö pitää saada alas, sillä se hyödyttää Eemelin logiikan mukaan viljanviljelijää. Itse en ymmärrä, että miksi viljan kysynnän väheneminen olisi viljanviljelijälle eduksi ja nostaisi viljan hintaa.
On tainnut Eläkelläiselläkin mieli muuttua Venäjästä.🎅🎅
Amerikan desantti ja putinisti on vallassa enää kolme vuotta. Vaikuttaa pitkältä ajalta, mutta kannattaa katsoa menneisyyteen ja vuosi 2023 tuntuu olevan kuin eilispäivä.
Jälleen Eemeli tuntuu olevan kivi kokoomuksen kengässä, sillä kokoomus piti F-35:ttä oivana ratkaisuna jo kauan sitten.
https://www.verkkouutiset.fi/a/suomi-valitsi-f-35-havittajat-hankinta-parantaa-puolustuskykyamme/#c8a37376