Tervetuloa, Vieras. Ole hyvä ja kirjaudu tai rekisteröidy.
  • Tavallinen aihe

Aihe N-sarjalainen  (Luettu 7551 kertaa)

miggo85

  • Vieras
Vs: N-sarjalainen
Eipä taida miggo oikein tietää esim.citikan sähköistä. Kävin oikein katsomassa konepellin alle ja ensimmäiseksi näkyi Siemensin kyltti. Tuskin on made in france.
no nii.. elikkä sanotaan nyt sitte vaikka nii että tuli ne osat mistä sudanista vaan mut jos koneen kokoaa ranskalaiset nii sähköt ei pelaa... missä se vika muualla on jos ei ranskalaisissa ku kaikissa merkeissä komponentit on pääosin samoja eli näitä boscheja ja siementäjiä?? ymmärrystä?? ::) :P nii ja se C5 on muuten paskan kemiallinen merkki...  ;D

Viimeksi muokattu: 07.05.09 - klo:00:46 kirjoittanut miggo85

farmex

  • Agronetin kehitysryhmä
  • Aktiivi
  • Jäsenryhmäluokka:
  • Viestejä: 678
Vs: N-sarjalainen
Taitaa olla miggopojulla huonoja kokemuksia ranskalaisista laitteista,kun täytyy yöllä purkaa tunteitaan. ;)

miggo85

  • Vieras
Vs: N-sarjalainen
Taitaa olla miggopojulla huonoja kokemuksia ranskalaisista laitteista,kun täytyy yöllä purkaa tunteitaan. ;)
no jos ei aikasemmin kerkee.. kaikesta huolimatta kyllä mää kuitenki pidän enemmän verkua rattorina ku sitikkaa autona ;D

Viimeksi muokattu: 07.05.09 - klo:23:37 kirjoittanut miggo85

sirkussonni

  • Vieras
Vs: N-sarjalainen
Kyllä ranskalaiset on hyviä,    sängyssä ::)

Ojala

  • Agronetin kehitysryhmä
  • Mestari
  • Jäsenryhmäluokka:
  • Viestejä: 6207
  • Edelläkävijä ajaa Variolla...
Vs: N-sarjalainen
Kyllä ranskalaiset on hyviä,    sängyssä ::)

Myös grilliltä saa hyviä ranskalaisia  ;D
Köyhän täytyy ostaa vain parasta,
siksi Fendt... ;)
(Vanha saksalainen sananlasku)
ps. Totuudenpuhujaa harvoin kiitetään ;-)

farmex

  • Agronetin kehitysryhmä
  • Aktiivi
  • Jäsenryhmäluokka:
  • Viestejä: 678
Vs: N-sarjalainen
Saksalainen ei osaa edes grillituotteitakaan tehdä. Esim.bradfurston voimakkaasti maustettua pskaa.

farmex

  • Agronetin kehitysryhmä
  • Aktiivi
  • Jäsenryhmäluokka:
  • Viestejä: 678
Vs: N-sarjalainen
Tietysti piti olla bradwurst. Mutta migolta kysyn vastausta,onko omakohtaisia kokemuksia massikasta sekä sitikasta? Mutu on huono peruste mielipiteelle.

miggo85

  • Vieras
Vs: N-sarjalainen
Jaa nee on alakanu laittaan massikan sähköjä valteemiinkin ;D ;D ;D
onhan siinä ero englannin ja ranskan mallin verkujen välillä. molempia löytyy pihasta ja 4000 sarjassa ei vielä oo sähkövikaa ollu toisin ku 6000 sarjalaisessa. siinä on varmasti sama selitys ku autoissaki, nimittäin valmistus maa.. eihän pösössä, sitikassa ja rellussakaa oo sähkölaitteet pitkäikäsiä ::) made in france
eikö se verku hommeli tullu tuossa selville??ja sitikkaa ei mulla itellä oo eikä tule olemaan.. mutta tädin miehellä on xm ja c5 että läheltä on päästy seuraamaan sitä taistelua sen merkin osalta. nii ja tuota c5 mallia sillä on jo toinen menossa.. ei tieten uskonu heti että kannattais vaihtaa merkkiä. toki kaikista vehkeistä on niitä maanantai malleja että onko ollu vain huono tuuri...? itellä pidän 6265 vermun vikojen syynä erittäin vähäistä talviajoa max 5 tuntia tulee mittariin ku ei oo kuormainta. sähkölaitteisiin jos kato kertyy kosteutta ja sitä rataa.. mut kuka tietää... ::)

Viimeksi muokattu: 09.05.09 - klo:16:28 kirjoittanut miggo85

sirkussonni

  • Vieras
Vs: N-sarjalainen
Kappas kummaa, kun ei mulla ole ongelmia ollut yhdessäkään fergussa mikä on ranskassa tehty, eikä liiemmin emännän pösössäkään. Onko se vaan sattumaa, että tietyille tyypeille sattuu kaikki paska käteen paremmin kuin muille?
Tuskin olisin samaa merkkiä tilalle ottanut jos olisi huonoja kokemuksia. Nyt sitten varmaan seuraavaksi löydän palaneen fergun kylvökoneen lenkistä ::)

miggo85

  • Vieras
Vs: N-sarjalainen
fergu talo meillä ainaki on toistaiseksi ollu. 35, 590, 4270 ja 6265 palvelevat tällä hetkellä plus 206 puimuri.... 8) eihän sellasta konetta oo tehtykään mihin ei joskus tulis jotai häikkää. fendt?? ::)  tuskinpa.. oon suunnitellu että tuo 6265 vois vaihtua 5475 seen heti ku raha tilanne sallii.. muillaki merkeillä on töitä tehty maailmalla mut aina oon siihe tulokseen tullu että verku sopii meikäläisen käteen parhaiten. makuasiahan se tietenki on.