Sinun visioissa Sipi hommaa vielä kinukit tizzinkoittajiksi napapiirille. 1000 lehmän navetoita revontulien alla, maitotilit lentää öisin Kiinaan jossa Sipin suvun kehitysyhtiö hoitaa Valion kanssa näitä bisneksiä.
Kiinalaiset ovat olleet aktiivisia juuri kehitysmaissa ja sellaisissa jossa on ollut myötämielinen johto. Kun Vapaavuori vapautti Suomen korealaisista, niin Sipi hommas kiinalaiset. Kiinalaiseen yrityskulttuuriin ei todellakaan kuulu sopimuksista kiinni pitäminen.
Mitä maitoon tulee tundralla, niin lisäisin himan. Koska kuuluu osittain tähän biotalouteen. Tundralle raivataan peltoa koska Afrikassa on nälkä. Nälkä siellä on siitä syystä, että raivataan metsää naudoille. Naudat tällä hetkellä suurempi ongelma kuin autot. 🎅