Eikä tiedä hevonkukkua useinkaan esitteillä olevasta koneesta, saman voi itsekin lukea esitteistä. Jos on kysyttävää käytössä olevasta koneesta/ neuvoa, heti ollaan sormi suussa.
Agritechnikassa homma toimii paremmin, mutta onhan se pitkä reissu lähteä kattomaan kotimaisiakin koneita ja kyselemään asiantuntijoilta, sinne kun ei kannata raahata enää maakunnan miehiä täytehommiin 
Saattais olla valmistajan kannalta myynninedistyksellisesti parempi vaihtoehto palkata joku ulosanniltaan suht normaali maajussi/urakoitsija asiakas messuille esittelemään konetta/tuotetta. Välillä on tuntunut että ne messuille palkatut esittelijät on siellä töissä asenteella "ei penniäkään liossa" eli siellä ollaan vaan töissä ja pyritään kuluttamaan työaika mahdollisimman mukavasti.
Mukavaa hommaa tuo messuesittely ei ole, vaan kuluttavaa työtä jos sen haluaa tehdä kunnolla.