Terveppä terve kaikille ! Kerosiinia paloi aikamoinen määrä mutta nyt on matkustelut ohi ja alkaa arkinen puuha.
Tulipa siinä käytyä myös Vankkuverissä ja sieltä retki kalliovuorille ,on pojat maisemat jylhät ei voi muuta sanoa,tullessa poikettiin Islantiin
4,5 tunniksi siinä kerkisi käydä Bluulaguunissa pulikoimassa.
Oli surullista lukea uutisia Suomesta kuinka Sipilän hallitus jatkaa Kokoomuksen Tuhon politiikkaa ja persut ovat tukimiehinä.
Köyhiltä viedään se viimeinenkin särvin ja herrat loikoilee etelässä verottomilla eläkkeillä ja yritysten pomon nostaa ennätys bonuksia.
Eurohurmoksisilta ei tahdo ohjeita nyt saada kun Suomi köyhtyy euron vankina.Sisäinen devalvaatio ei tunnu maistuvan kenellekkään.
Pakolais rikollisia otetaan ennätys määrä ja Soini on kuin tyhmä saapas median edessä.
Sipilä teki kardinaali munauksen kun päästi suurituloiset ja rikkaat laman maksusta kuin koiran veräjästä.
Ennustin jo monta vuotta sitten jotta väkivalta tulee kaduille kun ei poliittinen eliitti pysty ratkaisemaan yhteiskunnan ongelmia jotka eliitti on itse aiheuttanut.
Viimeksi muokattu: 23.08.15 - klo:19:45 kirjoittanut SAS
Mystinen Logger,arkinen aivan,Talouden ja politiikan arvostettu tutkija.Ilmastotutkimuksen huippu luotettava kriitikko.Sääennustamisen moninkertainen Suomen Mestari.
Pikkutilallinen yrittää omillaan,suuri tilallinen tarvitsee yrittämiseen EU:n tukea !