Vaikka olisi valehdellut, niin se on pientä sen kaiken paskan rinnalla, mitä sinä olet suoltanut. On perkele tarttunut tiukkaan loimaalainen luonteenlaatu sinuun. Jos vähänkin älyät, niin jätät lapset rauhaan. On se niin tollukka ettei ymmärrä ees hävetä. K u si pää idiootti 
Katsos, minä väitän tietäväni adobtiolapsen hankinnasta aika paljon enemän kuin sinä tai broileri.
Turhanpäivänen mölinä ja jutun kehittäminen ko. aiheesta on todellä typerää, aivan kuten joukahaisen, eiku siis, (O)-nimimerkin neliraajahalvaus.
Joten keskity sinä vaalimaan Leninin muistoa ja sitä rataa.. 
Kuule, pas-kahousu, sää et tidä asiasta mitään. Et osaa edes sanaa "adoptio" kirjoittaa!
kuten ylhäältä näkee.
Taitaa olla niin, että olet katkera? Olet itse yrittänyt päästä adoptiojonoon, mutta pikkuvuokratilasi tulot eivät riitä?
Jos sulla on tuttavapiirissäsi joku, joka on adoptoinut, sinä et siltitiedä välttämättä asiasta yhtään mitään.
Tiedätkö, että esim. Kiinasta tulee nykyään pelkkiä SN-lapsia? Eli ns. terveiden lasten adoptiomahdollisuus loppui noin kaksi viikkoa sitten?
Kunhan soitat suutas. Ilman tiedon häivää. Idiootti.
Perheen sisäinen adoptointi pitäisi olla mahdollista (eli toinen on lapsen biologinen vanhempi) siinä tapauksessa että toiselta vanhemmalta (mikäli tunnettu) on asiaan suostumus. Tällöin hän myös luonnollisesti luopuu vanhemmuudesta. Perheen ulkoinen adoptio pitäisi olla yhtä mahdollista kuin sinkuille, miehille tai naisille. Eli teoriassa ilmeisesti mahdollista mutta käytännössä mahdotonta. Ainakin miehelle. Näin niinku jos tasa-arvosta puhutaan tässä nykyisessä sinkku yhteiskunnassa. Siitä voidaan sitten lähteä parantamaan sinkkujen (myös miesten) adoptointimahdollisuuksia jos halutaan muillekin ryhmille paremmat adoptiomahdollisuudet. Näin kun puhutaan tunteilematta.
Jos perinteisiä tunteisiin vetoavia puheenvuoroja halutaan käyttää niin varmasti kuka tahansa kiinalaisen orpokodin lapsi valitsee mieluummin sinkun tai homopariskunnan vanhemmikseen kuin orpokoti tulevaisuuden.
