Muuten juu, muttaku tämä juutalaisten oma valtio sijaitsee samassa paikkaa kuin palestiinalaisten oma valtio 
Niin siinä tahtoo syntyä vähän kähinää 
Kai niitä rajoja voi siirtää. Eikös tässä lähellä ole maa joka on kuulunut Ruotsiin, Venäjään ja joskus molempiin.
Jos itänaapuri tarvii lisämaata niin eikun lähdetään porukalla hakemaan. Meinaan vaan notta on meilläkin oma ”palestiina”
Meinaakko, että meidän pitää palata esi-isien luvatulle maalle, saada takaisin pyhät hautalehtomme, Venäjän vetää pois miehitysarmeijansa ja purkaa pois sinne laittomasti perustamansa siirtokuntansa 
No realismi on suotavaa, toisaalta aina viisas M. Koivisto neuvoi meren yli kansoja, mutta pököpäät eivät totelleet vaan vaativat itsenäisyyttä.
Voisiko tuota tehdä sen johtopäätöksen jotta jos ei mitään yritä / vaadi ei mitään voi saadakaan.
Joku sanoi: Ennustaminen on vaikeaa varsinkin tulevaisuuden ennustaminen, varmaa on vain se että se yllättää meidät kaikki.