Tervetuloa, Vieras. Ole hyvä ja kirjaudu tai rekisteröidy.
  • Tavallinen aihe

Aihe Joku otti taas kirjaimellisesti  (Luettu 2986 kertaa)

kantola

  • Agronetin kehitysryhmä
  • Mestari
  • Jäsenryhmäluokka:
  • Viestejä: 27223
  • Ut sementem feeceris, ita metes.
Vs: Joku otti taas kirjaimellisesti
On totta, että kepu ei ole pettänyt ikivanhaa kansanviisautta: "Kepu pettää aina".
Aina on pettänyt...siis ei ole tätä pettänyt....tai kuinka se nyt taas menikään.

Stuppi on pettännä kansoosa kohtaa kaikessa muussa paitsi hampaihen koossa ja valakeuvvessa......
Arhinmäki ilkeänä.

http://yle.fi/uutiset/vasemmisto_piti_kolme_vuotta_aaan_stubb_laski_sen_kolmessa_kuukaudessa_yhdella_alla/7525011
Yllä oleva materiaali on laadittu vain informatiivisessa tarkoituksessa, eikä siinä mainittuja seikkoja ole tarkoitettu ohjeeksi tai neuvoksi.

Juuso V

  • Vieras
Vs: Joku otti taas kirjaimellisesti
Meillä ei sen sijaan onnistu edes mielikuvamainostaminen  :-\ ....mitä ikinä se nyt tässä tapauksessa voisi ollakaan .. :P ::) ;D 8)

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2014101418744702_uu.shtml

En voinut vastustaa kiusausta kun näin tämän uutisen... ;D

Oksa

  • Agronetin kehitysryhmä
  • Mestari
  • Jäsenryhmäluokka:
  • Viestejä: 72010
Vs: Joku otti taas kirjaimellisesti
mutta onhan se nyt hirviää kun tollanen naama muka saa naista/jotain?   ja sitten tollasella naamalla myydään tota rommia!   kyllä valviira on ihan oikeassa.   miten käy nyt sen kossupullon kylessä olevalle ladolle ja maisemalle?   ettei vain olisi joku mieleyhtymä että vain viljavainioin keskellä olevassa ladossa saabi juoda tuota.   missä máhtaa olla se halkopino jonkan takana kanssa?                         vain suomessa on mahdollista tuo!                tai no usassahan on kaikkea hauskaa!!!