mutta aatelkaas jätkät kuin hyvää voikaan musiikki olla! tota jaksaa kuunnella paaaaljon pitempään kuin jotain tähkän huutamista! itellä on mikeä ämpärissä ja kiva kuunnella välillä töissä joissa ei tartte peltoreita ja sitä saatanan ylen 52 kappaleen soittolistaa. en kyllä ymmärrä mitä helekuttia varten nykyihmisille ei opeteta tuolla välineellä ( radiolla ) tutustumista erilaisiin musiikkimuotoihin? ite aikoinani pääsin kuuntelemaan vaikka mitä kun iteksein aina kuuntelin ratiota, tuli tutuiksi operetista salsaan ja humppiin asti. tänä iltana esm. kuuden jälkeen viimesenä kappaleena tuli jampan yks kappale jota en muista koskaan kuulleeni ja piru vie että olikin hyvä! kappale joka pitää kuulla uuvestaan!
Netistä löytyy puhelimen sovelluksella "muutama" tuhat radiokanavaa. Olen miettinyt että kaikkea paskaa sitä on tarjolla, muttei sellaista autoradiota johon sais vaikka mokkulan kiinni ja toistamaan noita kanavia.
Tuossa syksyllä soi raksalla puhelimen kautta noita kanavia ja hyvää taustamusiikkia sieltä tulla pauhasi. Saksalaista konemusiikkia yleensä

On Daft Punkin pojatkin varmaan Mike Oldifieldinsä kunnelleet... senverran samanlaista tilutusta kuulostais olevan.