Kenen vika on kananmunan tuottaja hintojen raju pudotus .
Kyllä hra veeti osaa tuonkin asian laittaa Urho Kekkosen ja Johannes Virolaisen syyksi
Lainaus käyttäjältä: David Brown - 20.10.13 - klo:20:38Kyllä hra veeti osaa tuonkin asian laittaa Urho Kekkosen ja Johannes Virolaisen syyksi Kyyl se kuiteskin on Taisto Tähkämaa joka tään asian sössi. Vai mitä Veeti? Maa- ja metsätalousministerinä Tähkämaa myötävaikutti munantuotantoon ja maataloustulon ohjaamiseen viljanviljelylle.http://fi.wikipedia.org/wiki/Taisto_T%C3%A4hk%C3%A4maa Taistohan on paras kepulaanen. Kannatti Tarjaa.
Lainaus käyttäjältä: Sepedeus - 20.10.13 - klo:20:54Lainaus käyttäjältä: David Brown - 20.10.13 - klo:20:38Kyllä hra veeti osaa tuonkin asian laittaa Urho Kekkosen ja Johannes Virolaisen syyksi Kyyl se kuiteskin on Taisto Tähkämaa joka tään asian sössi. Vai mitä Veeti? Maa- ja metsätalousministerinä Tähkämaa myötävaikutti munantuotantoon ja maataloustulon ohjaamiseen viljanviljelylle.http://fi.wikipedia.org/wiki/Taisto_T%C3%A4hk%C3%A4maa Taistohan on paras kepulaanen. Kannatti Tarjaa. Niin tuota , et taida oikein ymmärtää tätä asiaa . Kananmuna hinta putoaa rajusti . Tähkämaa ei ole kyllä nykyisin syyllinen .
Lainaus käyttäjältä: sorkkis - 20.10.13 - klo:20:57Lainaus käyttäjältä: Sepedeus - 20.10.13 - klo:20:54Lainaus käyttäjältä: David Brown - 20.10.13 - klo:20:38Kyllä hra veeti osaa tuonkin asian laittaa Urho Kekkosen ja Johannes Virolaisen syyksi Kyyl se kuiteskin on Taisto Tähkämaa joka tään asian sössi. Vai mitä Veeti? Maa- ja metsätalousministerinä Tähkämaa myötävaikutti munantuotantoon ja maataloustulon ohjaamiseen viljanviljelylle.http://fi.wikipedia.org/wiki/Taisto_T%C3%A4hk%C3%A4maa Taistohan on paras kepulaanen. Kannatti Tarjaa. Niin tuota , et taida oikein ymmärtää tätä asiaa . Kananmuna hinta putoaa rajusti . Tähkämaa ei ole kyllä nykyisin syyllinen . Oletko ihan varma?