Oliko Pietikäinen silloin ympäristöministerinä ?
Viimeksi muokattu: 11.04.11 - klo:20:57 kirjoittanut minä-itte
hiphei! muta eikö tule mieleen kuka oli tuolloin ymppiministeri kun noita naturoja alettiin ajaa kuin norsua pyssyyn? koskaan en selvin päin olisi humalassa lähtenyt rattiin!- ministerin poisto onnistui kyllä helposti mutta kun kerran rikollisliigan pyörät pääsi vauhtiin se ei enää auttanut !
Viimeksi muokattu: 11.04.11 - klo:20:46 kirjoittanut minä-itte
Satu Hassi nyt on yks niistä pääpiruista, minkä takia nämä viherpipertäjät valtaa Suomessa koko ajan enemmän alaa. Samoin se piipitteli jotakii omista tutkimuksistaa vs. muut tutkimukset siinä hehkulamppuhuijaus-jutussa areenalla. Synkkä täti - sanoisin!
Pekka Haavisto oli 98 ymppiministeri sanottiin ohjelmassa.
Huomatkaapa vielä Lehtomäen kommentti " En voi kaupptieteiden maisterina tietää jne jne tästä asiasta, enkä epäillä ministeriön antamaa kantaa. kohta 17.00 min ->