Tervetuloa, Vieras. Ole hyvä ja kirjaudu tai rekisteröidy.
  • Tavallinen aihe

Aihe Stubb ja kynä  (Luettu 394 kertaa)

Syyllinen

  • Mestari
  • Jäsenryhmäluokka:
  • Viestejä: 12245
  • Never Trust a Hippy
Stubb ja kynä
Oslon lentoasemalla ihmeteltiin, että miksi Stubbin autosaattue ei lähtenyt liikkeelle, vaikka Stubb oli jo autossa.

Arvoitus ratkesi pian ja selvisi, että viivästys johtui lentokoneeseen unohtuneesta kynästä. Kynä toimitettiin Stubbille ja autot lähtivät matkaan.

Miksi kynä oli niin tärkeä? Siksi, koska Stubb on jatkuvassa valmiudessa allekirjoittamaan Palestiinan valtion tunnustamispaperin. Sitähän ei voi allekirjoittaa ilman kynää ja koskaan ei tiedä hetkeä, jolloin Orpo kiikuttaa kyseisen paperinpalan Stubbille. Stubbhan on kertonut laittavansa välittömästi nimensä Palestiina-paperin alle, kun se tuodaan hänen eteensä.

https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/74b65b67-12a6-4c47-a975-8c2436251277
Villi länsi,
Ronald ja Nancy,
Jippi-ai-jippi-oi

Antidesantti

  • Agronetin kehitysryhmä
  • Mestari
  • Jäsenryhmäluokka:
  • Viestejä: 19299
  • Tämän foorumin lukeminen ei tee hyvää älykkyydelle
Studd ja kynä
Tae jos se on joku akenttikynä, niin ku James Ponksilla...?    🎅
"Lähes kaikki Kuntaliiton vuonna 2007 toteuttamaan kyselytutkimukseen osallistuvat kunnat olivat tukeneet jollain tavalla vesiosuuskuntien toimintaa."

Oksa

  • Agronetin kehitysryhmä
  • Mestari
  • Jäsenryhmäluokka:
  • Viestejä: 77084
Vs: Stubb ja kynä
osaako se jopa kirjoittaa kynällä?   eiks se ole aina ollu joku tikinatiivi..

Magia

  • Mestari
  • Jäsenryhmäluokka:
  • Viestejä: 4509
Vs: Stubb ja kynä
Ukrainan pressalle pisteet esiintymisestä ja kielitaidosta.