onhan tuo pikkanen tuo usan velka. ja kun vielä trump sanoi jo 2016 että hän poistaa velan 8ssa vuotessa. ja nyt on velkaa kertynnä jo 3000 miljartia. maa ei pysty tuottamaan etes sotaa käytäväks ohjuksia tarpeeks ja kansa kait on hyin voivaa vieläkii.. mahtaa tuo homma kohta nostaa korkoaja meitänkin lainoille.. ja sit sitä itketään vielä kovemmin.
Viimeksi muokattu: 23.08.26 - klo:10:47 kirjoittanut icefarmer
Lainaus käyttäjältä: Oksa - 23.08.26 - klo:10:19onhan tuo pikkanen tuo usan velka. ja kun vielä trump sanoi jo 2016 että hän poistaa velan 8ssa vuotessa. ja nyt on velkaa kertynnä jo 3000 miljartia. maa ei pysty tuottamaan etes sotaa käytäväks ohjuksia tarpeeks ja kansa kait on hyin voivaa vieläkii.. mahtaa tuo homma kohta nostaa korkoaja meitänkin lainoille.. ja sit sitä itketään vielä kovemmin. palstan oikeistolaiset aina virnuilee että vasemmistolaisten ottamaa velkaa ei tarvittse maksaa takaisin mutta kyllä ne vaan on kokoomuslaiset ja persut amerikkaa myöten melko velmuja keksimään laenakattoon porsaanreikiä kun oikeitten oikeistolaisten kukkaro uhkaa alkaa ohentua eiköhän sitä ole amerikkaa sen verran sorrettu ja päähän potkittu maailman turuilla ja toreilla että mitään velvollisuutta amerikan persu ei näe velkojaan maksaa... pankkiirit ja tuomarit vaihtuu niin kauan että homma taas rulettaa – Uskon, että siskoni ei ikävä kyllä koskaan päästänyt irti siitä harhasta, jossa äitimme meidät kasvatti ja Trump on kaikkea, mitä äitimme opetti kunnioittamaan, Preston Harp sanoo.https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/dca5d8de-b8a5-4c94-a08a-805f8948b007
Lainaus käyttäjältä: icefarmer - 23.08.26 - klo:10:44Lainaus käyttäjältä: Oksa - 23.08.26 - klo:10:19onhan tuo pikkanen tuo usan velka. ja kun vielä trump sanoi jo 2016 että hän poistaa velan 8ssa vuotessa. ja nyt on velkaa kertynnä jo 3000 miljartia. maa ei pysty tuottamaan etes sotaa käytäväks ohjuksia tarpeeks ja kansa kait on hyin voivaa vieläkii.. mahtaa tuo homma kohta nostaa korkoaja meitänkin lainoille.. ja sit sitä itketään vielä kovemmin. palstan oikeistolaiset aina virnuilee että vasemmistolaisten ottamaa velkaa ei tarvittse maksaa takaisin mutta kyllä ne vaan on kokoomuslaiset ja persut amerikkaa myöten melko velmuja keksimään laenakattoon porsaanreikiä kun oikeitten oikeistolaisten kukkaro uhkaa alkaa ohentua eiköhän sitä ole amerikkaa sen verran sorrettu ja päähän potkittu maailman turuilla ja toreilla että mitään velvollisuutta amerikan persu ei näe velkojaan maksaa... pankkiirit ja tuomarit vaihtuu niin kauan että homma taas rulettaa – Uskon, että siskoni ei ikävä kyllä koskaan päästänyt irti siitä harhasta, jossa äitimme meidät kasvatti ja Trump on kaikkea, mitä äitimme opetti kunnioittamaan, Preston Harp sanoo.https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/dca5d8de-b8a5-4c94-a08a-805f8948b007Se on USA polovillaan jos velekakirjat ei mee kaupaksi ja korko nousee 20%.😛😛😛
Lainaus käyttäjältä: Eläkelläisviljelijä - 23.08.26 - klo:11:28Lainaus käyttäjältä: icefarmer - 23.08.26 - klo:10:44Lainaus käyttäjältä: Oksa - 23.08.26 - klo:10:19onhan tuo pikkanen tuo usan velka. ja kun vielä trump sanoi jo 2016 että hän poistaa velan 8ssa vuotessa. ja nyt on velkaa kertynnä jo 3000 miljartia. maa ei pysty tuottamaan etes sotaa käytäväks ohjuksia tarpeeks ja kansa kait on hyin voivaa vieläkii.. mahtaa tuo homma kohta nostaa korkoaja meitänkin lainoille.. ja sit sitä itketään vielä kovemmin. palstan oikeistolaiset aina virnuilee että vasemmistolaisten ottamaa velkaa ei tarvittse maksaa takaisin mutta kyllä ne vaan on kokoomuslaiset ja persut amerikkaa myöten melko velmuja keksimään laenakattoon porsaanreikiä kun oikeitten oikeistolaisten kukkaro uhkaa alkaa ohentua eiköhän sitä ole amerikkaa sen verran sorrettu ja päähän potkittu maailman turuilla ja toreilla että mitään velvollisuutta amerikan persu ei näe velkojaan maksaa... pankkiirit ja tuomarit vaihtuu niin kauan että homma taas rulettaa – Uskon, että siskoni ei ikävä kyllä koskaan päästänyt irti siitä harhasta, jossa äitimme meidät kasvatti ja Trump on kaikkea, mitä äitimme opetti kunnioittamaan, Preston Harp sanoo.https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/dca5d8de-b8a5-4c94-a08a-805f8948b007Se on USA polovillaan jos velekakirjat ei mee kaupaksi ja korko nousee 20%.Jos USA vajoaa lamaan, niin maailmantalous romahtaa mukana. Suomen talous myös.Näytät odottavan edelleen kieli pitkällä vallankumousta Suomessa.
Lainaus käyttäjältä: icefarmer - 23.08.26 - klo:10:44Lainaus käyttäjältä: Oksa - 23.08.26 - klo:10:19onhan tuo pikkanen tuo usan velka. ja kun vielä trump sanoi jo 2016 että hän poistaa velan 8ssa vuotessa. ja nyt on velkaa kertynnä jo 3000 miljartia. maa ei pysty tuottamaan etes sotaa käytäväks ohjuksia tarpeeks ja kansa kait on hyin voivaa vieläkii.. mahtaa tuo homma kohta nostaa korkoaja meitänkin lainoille.. ja sit sitä itketään vielä kovemmin. palstan oikeistolaiset aina virnuilee että vasemmistolaisten ottamaa velkaa ei tarvittse maksaa takaisin mutta kyllä ne vaan on kokoomuslaiset ja persut amerikkaa myöten melko velmuja keksimään laenakattoon porsaanreikiä kun oikeitten oikeistolaisten kukkaro uhkaa alkaa ohentua eiköhän sitä ole amerikkaa sen verran sorrettu ja päähän potkittu maailman turuilla ja toreilla että mitään velvollisuutta amerikan persu ei näe velkojaan maksaa... pankkiirit ja tuomarit vaihtuu niin kauan että homma taas rulettaa – Uskon, että siskoni ei ikävä kyllä koskaan päästänyt irti siitä harhasta, jossa äitimme meidät kasvatti ja Trump on kaikkea, mitä äitimme opetti kunnioittamaan, Preston Harp sanoo.https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/dca5d8de-b8a5-4c94-a08a-805f8948b007Se on USA polovillaan jos velekakirjat ei mee kaupaksi ja korko nousee 20%.
Viimeksi muokattu: 23.08.26 - klo:14:50 kirjoittanut Eläkelläisviljelijä
Sirolassa?
Lainaus käyttäjältä: seegeri - 23.08.26 - klo:17:47Sirolassa?👍👍👍😄😄😄