alkaa selviämään pikkuhiljoo mitä trump jaa putin on höpötelly plantronicit korvalla illat pitkät siinä joutuu melkosen nolona persupurvari leoka rinnassa lätsän lipan alta sepeä syytellä ryssän passaamisesta Yhdysvaltain presidentti Donald Trump sanoi aiemmin maanantaina, että ”Venäjän kanssa tullaan tekemään merkittäviä talouskehityssopimuksia”. Pari tuntia myöhemmin Putin johti tapaamista ministeriensä ja neuvonantajiensa kanssa Venäjän maametalleihin liittyen.– Olemme valmiita tekemään tarjouksen amerikkalaisille tovereillemme – ja kun sanon ”tovereillemme”, en tarkoita ainoastaan hallintoa, vaan myös yrityksiä, jos ne osoittavat kiinnostusta yhteistyöhön, Putin sanoi valtiontelevisiossa kokouksen jälkeen.https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/0e3d2850-cc02-4997-9b4b-e5d80f0ea6d9
Lainaus käyttäjältä: icefarmer - 25.02.25 - klo:04:19alkaa selviämään pikkuhiljoo mitä trump jaa putin on höpötelly plantronicit korvalla illat pitkät siinä joutuu melkosen nolona persupurvari leoka rinnassa lätsän lipan alta sepeä syytellä ryssän passaamisesta Yhdysvaltain presidentti Donald Trump sanoi aiemmin maanantaina, että ”Venäjän kanssa tullaan tekemään merkittäviä talouskehityssopimuksia”. Pari tuntia myöhemmin Putin johti tapaamista ministeriensä ja neuvonantajiensa kanssa Venäjän maametalleihin liittyen.– Olemme valmiita tekemään tarjouksen amerikkalaisille tovereillemme – ja kun sanon ”tovereillemme”, en tarkoita ainoastaan hallintoa, vaan myös yrityksiä, jos ne osoittavat kiinnostusta yhteistyöhön, Putin sanoi valtiontelevisiossa kokouksen jälkeen.https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/0e3d2850-cc02-4997-9b4b-e5d80f0ea6d9Asioista joutuu maksamaan. Mutta jos viherhomohömpötys ja ilmastonmuutoshomohömpötys unohtuu, niin on se sen arvoista.
mutta saattaa hinta tuossakii olla jopa kalliimpi.. ja koskas onkaan suomen lapin vuoro alkaa luovuttaa maamineraaleja usalle? hiemn hirvittää kun meillä ei ole macronia oikomaan donaltin tölväsyjä.
Lainaus käyttäjältä: Oksa - 25.02.25 - klo:09:40mutta saattaa hinta tuossakii olla jopa kalliimpi.. ja koskas onkaan suomen lapin vuoro alkaa luovuttaa maamineraaleja usalle? hiemn hirvittää kun meillä ei ole macronia oikomaan donaltin tölväsyjä.Niin sinä siis tarkoitat, että Suomi kun niin innokkaasti hyödyntää omia kaivannaisia, eikä vahingossakaan luovuta niitä puoli-ilmaiseksi ulkomaalaisille kaivosyhtiöille, niin olisihan se kauheaa jos lapistakin pitäisi ilmaiseksi antaa kaikenlaista.
Hyin on välit lämmenneet. YK:n yleiskokouksessa äänestettiin eilen Venäjän hyökkäyksen tuomitsevasta päätöslauselmasta. USA ja Israel äänestivät kiltisti muiden persläpimaiden, kuten Venäjä, Valko-Venäjä ja Pohjois-Korea kanssa päätöslauselmaa vastaan. USA ja Venäjä löysivät toisensa myös YK:n turvallisuusneuvostossa, jonka päätöslauselmassa Venäjää ei syytetä yhtään mistään. Putinilla on Trumpin pallit tiukasti viilapenkissä kiinni, ja täällä samaan aikaan janimäkelät vaatii ettei oranssia apinaa saa arvostella. https://www.hs.fi/maailma/art-2000011056765.html
Lainaus käyttäjältä: Mopomies - 25.02.25 - klo:09:14Lainaus käyttäjältä: icefarmer - 25.02.25 - klo:04:19alkaa selviämään pikkuhiljoo mitä trump jaa putin on höpötelly plantronicit korvalla illat pitkät siinä joutuu melkosen nolona persupurvari leoka rinnassa lätsän lipan alta sepeä syytellä ryssän passaamisesta Yhdysvaltain presidentti Donald Trump sanoi aiemmin maanantaina, että ”Venäjän kanssa tullaan tekemään merkittäviä talouskehityssopimuksia”. Pari tuntia myöhemmin Putin johti tapaamista ministeriensä ja neuvonantajiensa kanssa Venäjän maametalleihin liittyen.– Olemme valmiita tekemään tarjouksen amerikkalaisille tovereillemme – ja kun sanon ”tovereillemme”, en tarkoita ainoastaan hallintoa, vaan myös yrityksiä, jos ne osoittavat kiinnostusta yhteistyöhön, Putin sanoi valtiontelevisiossa kokouksen jälkeen.https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/0e3d2850-cc02-4997-9b4b-e5d80f0ea6d9Asioista joutuu maksamaan. Mutta jos viherhomohömpötys ja ilmastonmuutoshomohömpötys unohtuu, niin on se sen arvoista. Ehdottomasti näin. Woken kaltaiset mielikuvitusmörököllit tuntuvat vaivaavan persujen mielenterveyttä siinä määrin, että siinä ei pieni sota Venäjää vastaan paina, jos vaan saa oman kuuppansa kuntoon.
Vaikka oma vasemmistoideologiasi olisikin sitä mieltä että Unkrainan olisi pitänyt antautua, vahvistuva oikeistolaisuus ei samaa mieltä ole.
Lainaus käyttäjältä: Apilas Jr. - 25.02.25 - klo:11:25Lainaus käyttäjältä: Mopomies - 25.02.25 - klo:09:14Lainaus käyttäjältä: icefarmer - 25.02.25 - klo:04:19alkaa selviämään pikkuhiljoo mitä trump jaa putin on höpötelly plantronicit korvalla illat pitkät siinä joutuu melkosen nolona persupurvari leoka rinnassa lätsän lipan alta sepeä syytellä ryssän passaamisesta Yhdysvaltain presidentti Donald Trump sanoi aiemmin maanantaina, että ”Venäjän kanssa tullaan tekemään merkittäviä talouskehityssopimuksia”. Pari tuntia myöhemmin Putin johti tapaamista ministeriensä ja neuvonantajiensa kanssa Venäjän maametalleihin liittyen.– Olemme valmiita tekemään tarjouksen amerikkalaisille tovereillemme – ja kun sanon ”tovereillemme”, en tarkoita ainoastaan hallintoa, vaan myös yrityksiä, jos ne osoittavat kiinnostusta yhteistyöhön, Putin sanoi valtiontelevisiossa kokouksen jälkeen.https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/0e3d2850-cc02-4997-9b4b-e5d80f0ea6d9Asioista joutuu maksamaan. Mutta jos viherhomohömpötys ja ilmastonmuutoshomohömpötys unohtuu, niin on se sen arvoista. Ehdottomasti näin. Woken kaltaiset mielikuvitusmörököllit tuntuvat vaivaavan persujen mielenterveyttä siinä määrin, että siinä ei pieni sota Venäjää vastaan paina, jos vaan saa oman kuuppansa kuntoon. Nyt puhut asiaa. Maailman suurvallat ovat olleet koko ajan kalisuttamassa sapeleitaan suuntaan tai toiseen. Kiina omassa mordorissaan kerää voimia ja kuihduttaa muuta maailmaa talousvittuilulla. Meanwhile in Finland:Täällä vaan pestään jotain raakkuja hiekasta. Eurooppa on ollut naton "suojassa" vuosikymmenet, kun ympärillä on kahakoitu siellä täällä. Usko rauhaan ja sateenkaareen on muodostunut maskin suojissa, jossa käytännössä amerikan ydinaseet tuovat turvaa. Sitten kun kaikki hankala ja epämukava on ulkoistettu ulkomaailmaan, voidaan alkaa toteuttaa itseään ja hyvesignaloida fantsuutta ja muuta kaikkea mukavaa. Kun todellisuus mm. energian suhteen alkaa näyttäytyä, paskat ovat välittömästi housuissa.