jopa. ja muutamasta tutusta.. mut eikö tuon pitäs herättää joku? vai ootko sitä mieltä et ei miuta kantsi raahata mukan. päivääkään mitään opastusta näihin paskoihin saanu opsatusta., yritys ja erehtys menetelmällä vaan. mänöö hiton vaikeeks kun just on oppina ni jo muuttuu johonki suuntaan. ketuttaa!
Tuossa on se, että jos härkäpäisesti haluaa painaa napista, joka ei ole asianhoidossa olennainen tai haluaa seikkailla kaikkia mahdollisia näppäimistön näppäimiä sieltä täältä painellen ja viipottaa hiirellä ympäri ämpäri näytön ja klikkailee siinä raivoisasti katomatta ja lukematta ruudulta mitään, niin
varmaa on, ettei mikään onnistu.
Kun koko ajan haluat todistaa, että et voi oppia seuraamaan opastettua kiertokäyntiä viranomaispalveluissa, niin tosiasiassa oikeasti et halua edes yrittää oppia, koska silloin sinun olisi itsellesi pakko tunnustaa, että joudut alistumaan käyttämään digipalveluja, joita et jostakin kumman periaatteellisesta syystä halua alistua käyttämään. Haastamisesi ja äksyilysi paljastaa äärimmäisen itserakkauden tuossa asiassa. Taidosta ja oppimisesta ei ole kysymys, vaan tietynlaisesta itsepäisen ylimielisestä muutosvastustamisesta.
Onhan tuo trollailu tosiaan yksi itsetehostuksen muoto. Ja tarkoitukselliset pienet kirjaimet. Ja kolmen painalluksen välilyönnit. Ja pistenapin runkkaaminen. Ihan joka paikassa.
-SS-