Mikäli tämmönen sopimus olisi olemassa ( sitähän ei voi koskaan tietää ), niin Baltit ainakin on siirretty pois Venäjän sektorilta
Kuka muistaa edellisten vaalien alla kotelomekon talouspolitiikkaa. Ulkomaan velkaa voidaan ottaa pohjattomasti, kyllä talouskasvu pitää asioista huolen.Jos hallitus olisi aloittanut kepun visioiden mukaan nyt vasta k.u.s.e.s.s.a oltaisiinkin ja luottoluokitus olisi jotain vallan muuta, nousukautta odotellessa.
kepuluuserit nostavat mielialaa että nykyhallitus olisi unohtanut etelän viljelijät.Mitä kepuluuseri voisi muuta tehdäkkään, kuin koettaa vierittää vastuuta muiden kontolle.Ne päätökset joista nyt nautitaan ovat puhtaasti kepuluusereiden aikoinaan ajamia ja sopimia, niinkutsuttuja torjuntavoittoja.Kuten jo aikaa sitten todettu, etelä-Suomen viljely jätettiin heitteille ja oletettiin että kun rusinat on poimittu pullasta, saadaan jälkikäteen jotakin uutta sov.i.t.t.u.a a-b tukialueelle.Unioni kun vaan tahtoo pitää sovituista sopimuksista kiinni, joka on tyystin vierasta kepuluusereille.Tornion navetan torppaamiseen tarv.i.t.t.u.a lakimuutosta vastaavaa ei ole tapahtunut nykyhallituksen aikaan. Maataloutta koko-Suomessa on kohdeltu yhteneväisesti, niine mahdollisuuksineen, joita kepun sitomat kädet on mahdollistanut.Aika hyvät perustelut ja h.e.l.v.e.t.i.n huono muisti ja ymmärrys tehtyjen päätösten vaikutukseen pitää olla, jos joku a-b tukialueen tuottaja kepua äänestää ensivaaleissa.
Kuka neropatti tällaisen viljelijöiden eriarvoistamisen keksi ,paljon hukkaanheitettyä aikaa ja rahaa 20 vuoden ajan.
Lainaus käyttäjältä: Jerry Jee - 10.11.14 - klo:15:43Kuka neropatti tällaisen viljelijöiden eriarvoistamisen keksi ,paljon hukkaanheitettyä aikaa ja rahaa 20 vuoden ajan.Hyvä MTK!!!!
Lainaus käyttäjältä: SKN - 10.11.14 - klo:15:48Lainaus käyttäjältä: Jerry Jee - 10.11.14 - klo:15:43Kuka neropatti tällaisen viljelijöiden eriarvoistamisen keksi ,paljon hukkaanheitettyä aikaa ja rahaa 20 vuoden ajan.Hyvä MTK!!!! onk se nii hyvä
Lainaus käyttäjältä: Ala-Pertti - 10.11.14 - klo:16:09Lainaus käyttäjältä: SKN - 10.11.14 - klo:15:48Lainaus käyttäjältä: Jerry Jee - 10.11.14 - klo:15:43Kuka neropatti tällaisen viljelijöiden eriarvoistamisen keksi ,paljon hukkaanheitettyä aikaa ja rahaa 20 vuoden ajan.Hyvä MTK!!!! onk se nii hyväAivan ylivoimaisen FENDASTINEN.
Lainaus käyttäjältä: SKN - 10.11.14 - klo:16:12Lainaus käyttäjältä: Ala-Pertti - 10.11.14 - klo:16:09Lainaus käyttäjältä: SKN - 10.11.14 - klo:15:48Lainaus käyttäjältä: Jerry Jee - 10.11.14 - klo:15:43Kuka neropatti tällaisen viljelijöiden eriarvoistamisen keksi ,paljon hukkaanheitettyä aikaa ja rahaa 20 vuoden ajan.Hyvä MTK!!!! onk se nii hyväAivan ylivoimaisen FENDASTINEN. kaisseo uskottava
kaikki joukolla mtk;hon liittymään! alkaa taas tapahtumaan.
Lainaus käyttäjältä: Oksa - 10.11.14 - klo:16:40kaikki joukolla mtk;hon liittymään! alkaa taas tapahtumaan.mut mitäs mieltä jouko siitä