Tervetuloa, Vieras. Ole hyvä ja kirjaudu tai rekisteröidy.

Näytä kirjoitukset

Tässä osiossa voit tarkastella kaikkia tämän jäsenen viestejä. Huomaa, että näet viestit vain niiltä alueilta, joihin sinulla on pääsy.
Sivuja: 1 ... 48 49 [50] 51 52 ... 57

Viestit - hummeri5

Syötävää??
Täyttä Timangia...Mutta mieluusti umpinainen,eikä mikään pögötti haise..  :-\
Mikäs pikkupaku olis hyvä....Onko kellään MB citanii,ehkä voorti tai VW
Olis tarvetta vaihtaa varmaankin uus tulee kyseeseen.
EI kuitenkaan sitä Tasiaa. 8)
Maidontuotanto ja lihanaudat / Vs: 24/7/365
: 27.10.15 - klo:21:19
Karkausvuosina vielä enemmän duunia ja lomitustarvetta.

Pitää muuten viljahommissakin päivystää 24/7/365 esim. sitä ettei kuivuri tai traktori pala  ;D
Joulukuussa??? ???
Tottakai,rotat syö kuivurilla johdon poikki..Voihan se sillon palaa..
Vapaa sana / TAPPARA
: 27.10.15 - klo:20:34
Jääkiekkoo..Tappara teurastaa,varma mestari tällä kaudella 8) 8)
Kaikista pahin yhdistelmä, jos raktori painaa menemään viittä kuuttakymppiä kasikympin rajotuksella. Lähde sitten ohittamaan jollakin yhdistelmäajoneuvolla, kun jussi lusikka lattiassa lasettaa menemään. Koskee myös mopoja ja mopoautoja.
Rekoilta pitäis ohittaminen kieltää,jos ne ei osaa 8)
Otan mielelläni kyytiin rekkaan nnin kokeiilaan vähän ohitusmatkoja...Edelleen traktorit kuuluu pellolle. ;)
Eilen tuli ajettua 800km ei ollut viittä autoo enempää jonossa ku vähän vilkulla avitti ni jonot pääsi ohi.Ja kun tunneista maksetaan ni ei mikään ongelma jos joutuu palan matkaa körötteleen sen Vallun perässä...Kun siinä palais vielä ne valot sen sontatykin peräs..
mielenkiintoinen kommentti kuskilta joka ajaa pitkän suomen suven alinopeutta pitkin teitä ja oletteko ikinä nähneet rekkaa pysähtyvän esim bussipysäkille päästämään autoja ohi kun ajavat satasen alueella 80...

Huviajelijat, eli mopoautot ja karavaanarit kuuluvat minun mielestä noihin väistäjävelvollisiin. Traktoripoloiset ja rekkaparat liikkuvat tiellä ansaintatarkoituksessa. Antaa heidän siellä köröttää. Paitsi, aina ei oma ymmärryskään riitä näille maataistelun sankareille, joiden on ihan pakko ajaa paskakuormaa pellolle kesäperjaintain ruuhka-aikaan... :-X
Tunnen erään sorayhdistelmän kuskin, jolla keittää jokapäivä naattiniskain ja muitten traktorit liikenteessä. Asiat joita ei voi muttaa, kannattaa opetella sietämään.
Mulla ei keitä mikään muu liikenteessä ku ylenmääräinen suolan kylväminen.Jos mopoauto menee viittäkymppiä niin sitten ajellaan perässä niin kauan kun pääse ohi tai raktori.Ja keltasella viivalla en ohita.
Kaikista pahin yhdistelmä, jos raktori painaa menemään viittä kuuttakymppiä kasikympin rajotuksella. Lähde sitten ohittamaan jollakin yhdistelmäajoneuvolla, kun jussi lusikka lattiassa lasettaa menemään. Koskee myös mopoja ja mopoautoja.
Rekoilta pitäis ohittaminen kieltää,jos ne ei osaa 8)
Otan mielelläni kyytiin rekkaan nnin kokeiilaan vähän ohitusmatkoja...Edelleen traktorit kuuluu pellolle. ;)
Kasvintuotanto / Vs: Kerääjäkasvi
: 23.10.15 - klo:22:45
Kyllä määkin kylvin...kait. ;D
Kasvintuotanto / Vs: hyvin lähti
: 23.10.15 - klo:22:41
Zampolla joutuis ajaan vaan puolella terää tuollaista rahaviljaa... 8) 8)
Vapaa sana / Vs: ,atajiston vaimo...
: 22.10.15 - klo:21:52
Ketä Kaijaisto kiinnostaa..ehkä piika ja ihkuboyta...Mutta vaimo tai tuleva ex vaimo.Täytyys lähtee notkuun hesan yöelämään. ;D ;D
Vapaa sana / Vs: ,atajiston vaimo...
: 22.10.15 - klo:16:07
Se miljoona tilillä varmistaa viestien osumisen kohdalle.. ;D
Sen takia ihmettenkin miksi ei tuu... :o
Vapaa sana / ,atajiston vaimo...
: 22.10.15 - klo:15:59
MIKSEI Oskari Katajiston vaimo lähettele mulle alastonkuvia...Suuri vääryys... ;)
Ford 5000...Isältä pojalle ja koht kolmannessa polvessa vm75..Ja tietysti Tuhdit samaa vuosimallia,kippisylinterin joutu viimevuonna vaihtaa.Ei ollu kuulemma takuuta enään ku Wecmannilta kysäsin. :o :o
Kaikki sen näköisiä että töitä en oo tehny enkä tee...Lisää kaljaa silmät liikkuu ;)
Sivuja: 1 ... 48 49 [50] 51 52 ... 57