Tervetuloa, Vieras. Ole hyvä ja kirjaudu tai rekisteröidy.
  • Tavallinen aihe

Aihe Käräjäoikeudessa tuomittujen koti  (Luettu 1212 kertaa)

Antidesantti

  • Agronetin kehitysryhmä
  • Mestari
  • Jäsenryhmäluokka:
  • Viestejä: 19327
  • Tämän foorumin lukeminen ei tee hyvää älykkyydelle
Vs: Käräjäoikeudessa tuomittujen koti
  Pikku hiljaa kaikki tuomitut esdeepeessa.

Jepz...     :o

Edustaja Voitto Eloranta (EsDiePie) tuomittiin vuonna 1922 murhasta Neuvostoliiton puolella ja teloitettiin vuonna 1923. Hän syyllistyi edustajien Väinö E. Jokisen ja Konsta Lindqvistin murhiin.

Edustaja Eeva-Johanna Eloranta (EsDiePie) tuomittiin vuonna 2009 näpistyksestä, joka kohdistui turkulaiseen tavarataloon. Tuomio kolmekymmentä päiväsakkoa.

Edustaja Maria Guzenina-Richardson (EsDiePie) tuomittiin vuonna 2010 törkeästä liikenteen vaarantamisesta. Rangaistus kolmekymmentäviisi päiväsakkoa.

Edustaja Onni Hiltunen (EsDiePie) tuomittiin vuonna 1961 virkarikoksesta ja virkavirheestä viralta pantavaksi Kelan hallituksesta.

Seuraavat edustajat on tuomittu rattijuopumuksesta joko sakkoihin tai ehdolliseen vankeuteen: Osmo Kaipainen (EsDiePie), Antero Kekkonen (EsDiePie).

Edustaja Matti Lepistö (EsDiePie) tuomittiin vuonna 1953 virkavirheestä 35.000 tuhannen markan sakkoon.

Edustaja Jussi Raatikainen (EsDiePie) tuomittiin vuonna 1953 virkarikoksesta 75.000 markan sakkoon.

Edustaja Ulf Sundqvist (EsDiePie) tuomittiin vuonna 1997 STS-pankin jutussa yhteisvastuullisesti korvaamaan 68,5 miljoonaa markkaa. Korkein oikeus tiputti hänen maksettavakseen 16,4 miljoonaa. Kun sitten Sundqvist teki maksusopimuksen Arja Alhon (EsDiePie) kanssa, putosi summa 1,2 miljoonaan markkaan.

Edustaja Walter Kuusela (EsDiePie) tuomittiin vuonna 1948, kun hän ajeli humalassa Väinö Leskisen (EsDiePie) kanssa. Kuusela syyllistyi ratin lisäksi kuolemantuottamukseen ja passitettiin kuudeksi kuukaudeksi vankilaan. Väinö Leskinen ajeli itsekin vuonna 1960 kännissä pariinkin otteeseen, josta tuomittiin kumpaisestakin yhteensä kymmenen kuukautta ehdotonta vankeutta...

 :o 🎅
"Lähes kaikki Kuntaliiton vuonna 2007 toteuttamaan kyselytutkimukseen osallistuvat kunnat olivat tukeneet jollain tavalla vesiosuuskuntien toimintaa."

Terminator II

  • Agronetin kehitysryhmä
  • Mestari
  • Jäsenryhmäluokka:
  • Viestejä: 16939
  • YTK:FI
Vasen silmä jos on musta, niin vasurit veti kuonoon! Oikea slmä jos on musta, niin kapitalistilta tuli kuonoon! mutta jos kumpikin silmä on musta, niin kannatat demokratiaa!

HooDee

  • Vieras
Vs: Käräjäoikeudessa tuomittujen koti
http://yle.fi/aihe/artikkeli/2008/04/02/kauko-juhantalo-joutui-valtakunnanoikeuteen

Toisen puolueen edustajat tuomitaan/vapautetaan oikeudessa.

Toisen puolueen edusatajat vapautetaan Valtioneuvostossa tai Presidentin toimesta.
https://fi.wikipedia.org/wiki/Tiitisen_lista

https://fi.wikipedia.org/wiki/Sundqvist-jupakka


Kiitos. On täällä sentään vähän laki lairallaan.


Terveisin Hra HooDee