Bättre talande svenska folke folke berna rutto vai olikohan kentiesBernadotte prinsiä polttava Bertil ( vois olla myyperin pojjan tätin mieski jota en koskaan saa tavata siiis vävyn faijjan metästä ei saa vastaskia hakkea)moottori prinssiksi kehuivat aikoinaan Fhiilippi rinssi sohvinsa kanssa on suuria sosiaalisia pummeja sanoo ruåttin maan henkilöt jotka kannattaa suomen mallin puuhastelua tasavalta olis swedulaanlin hankkia ,,, mutta aleksanteri stubb parransänkä onkin...suåmen ruottalaasia ja viljo niin istö.n muija Wettewrin ranta...Mari kanssa viher piipittäjä...emme kuulemm a saa testailla järven ylitse ajaen helikopteereita emmekä..saa ampua isoja mateita jään läpi.. puhumattakkaan että korjaisimme museoiden tykkien piippuja alkuperäiseen kuntoon..
Matti se on semmoine tatun poeka joka käy aivan KONTIO tuotteen Tiirolan luona kahvilla.. ja ihan niemitalonjuustolassa..? ja innokkaasti fasessa vastailee teräviinkin kommentteihin..
nyt lähemmä katttilalammen maastoon jossa kansainvälinen h 2 oo vesi on jäätöntä..sen jäkleen pakkaame pukin konttiin auton vahtaamis laitteita..( kun autoa vahdataan se vahataan ..ja vain VOLVO .lasketaan autoksi se on Einari Srömmin poikain määräys Kaj och Reijo Sröm 70 år ca bägge..) ja valurautaiset rattaat myös tulee olla puhtaat sekä talvi että kesä kelissä pelissä kuin pelissä ... on sääntönsä..ja niillä pelataan eikä omia sovellutuksia sallita Sanoi Martti Snellman ...Rantanen..kun porokursseilla ikoinaan olimme pintamailla.. pv 544 vehkeellä kuljimme..
Viimeksi muokattu: 22.12.16 - klo:09:06 kirjoittanut Aatami Särkisalami