Myynti tapahtuma mihin asiakaat ostaa lipun. Aikoinaan kone foorumiin pääsi maksutta sisälle. Oli sielläkin pyttipannun myyjiä.
Ei muuten ollut konefoorumissa pyttipannun myyjiä. 
Kai niitä myyjiä voi olla, mut kuitista kyl sitten usein näkee että ovat "emoyhtiöllä" töissä..
Mut näyttelyt vois kyl pystyttää johonkin pellolle. Ei siinä tarvita kuin lautoja ja nauloja sekä 200-300 talkoomiestä kuukaudeksi pystyttämäään ja viikoksi purkamaan.
No jos hankkia ja kumppanit saa näyttelyn pystyyn mihin on vapaa pääsy, niin miten muut ei onnistu? Ei oikein mee jakeluun että mahdollisten asiakkaitten pitää maksaa saman verran lipusta kuin laiteranneke huvipuistoon.
No huh huh... jos sää oikeasti et tota tajua niin onhan se kumma.
Niin, totuushan on, että nämä Rahastuksen näyttelyt ovat vain jotain sellaista, mitä me maajussit emme tarvitse tai halua, näytteitä kaupunkilaisille. Siksi olisikin todella tärkeää painottaa tuota "Lähiruokaa" , eikä kuvitella, että kaupunkilaiset tahtovat vain nähdä muutaman sian ja lehmän. Taputella Fendtin ratasta ja nähdä lypsyrobotin. Suuria ihmeitä, maalta.