Taita Ruotsi olla liukumassa uudeksi Lähi-idäksi. 
http://www.expressen.se/kvallsposten/hatet-mot-svennarna/
Noinpa siinä käy, kun alkuperäisväestö tykkää vain samasta sukupuolesta..jostakinhan se väestönuusiminen on pakko tehdä..muslimit on vain valinta kysymys. 
Vanha cliché, jota tuskin uskot itsekään, että se sen yleisenpää on kuin Suomessakaan, on vain ollut siellä jo aikaisemmin vähemmän paheksuttavaa.
Tämä on tietysti mutu-tuntumaa, mutta veikkaan, että ruotsalainen korkea elintaso vähentää myös suuria perheitä, eli niihin vähempiarvoisiin hommiin hamutaan siirtolaisia, kun oma väestö ei niihin taivu eikä riitä.. tietysti homotkin vähentää syntyvien lasten määrää, mutta tuskin ratkaisevasti. 
Niin, en tiedä kuka niitä haluaa, tai no, poliittinen eliitti, joka ei itse edes suostu asumaan maahanmuuttajatiheillä alueilla ja suurin osa niistä maahanmuuttajista on ilman työtä sielläkin.
Taitaa tuo "laupias samarialainen"-malli ajaa tuhoon ja sekasortoon koko maan..ja mitäs sitten tehdään...ja ajan kysymys, koska tuo tulee tapahtumaan Suomessakin..
Pahalta näyttää. Ruotsin perinteinen media on pysynyt asiasta kohtalaisen hiljaa siinä pelossa, että vanhojen puolueiden inhokin Ruotsidemokraattien kannatus saisi siitä lisää kannatusta.
Vasta nyt ulkomaisten viestinten, kuten Australian television ja nyt viimeksi Norjan television tekemän jutun, jossa pitivät Ruotsia varoittavana esimerkkinä, jälkeen on näkynyt hieman enemmän aiheesta valtamedioiden sivuilla.
https://www.youtube.com/watch?v=N6PT2dMilsQValitettavasti tuo on jokapäiväistä yli viidessäkymmenessä ruotsalaislähiössä ja kasvulle ei näy loppua.