Ja pottunokka kiittää saadessaan hyvän ja turvatun toimeentulon verorahoista, vaikka harrastaisi pelkkää kesantoa/näennäisviljelyä ja duunari jota lyödään kuin vierasta sikaa. syystä että pottunokka saisi hyvän ja turvatun toimeentulon tuottamalla kesantoa jolle riittää kesässä pelkkä alasniitto.. tai tuottamalla maitoa kalliilla kannattamattomalla viljelyvyöhykkeellä joka sopii vain porotalouteen..
Laita naama peruslukemille, ettei hymy pääsisi pahasti hyytymään

Jääfarmari on keksinyt toisen nimimerkin käytön mahdollisuuden...
http://keskustelukanava.agronet.fi/agronet/index.php?action=profile;area=showposts;u=11423
Ehkä Suomesta löytyy muitakin joita wituttaa pottunokan ansiotaso 1kk näennäistyöstä vuodessa, verorahoista tuetusta kannattamattomasta kesantoviljelystä, johon palkansaajan pitää tehdä 12kk tehollistatyötä ylitöineen samaan tulotasoon halutessaan

Mitäs ootte niin tyhymiä, että olette suostuneet tähän, että on mahdollisuus elellä hömppäheinätuilla. Pankolla on kivaa, voisula on hyvää, ja työt alkaa vasta 4 kuukauden päästä. Siihen asti voi somessa haukkua ahneita duunareita ja heidän vielä ahneempia edunvalvojiaan.
Painakaa vaan duunarit ahkerasti niska limassa hommia, jotta mun tukirahat ei lopu, on se kivaa kun rahaa tulee melkein mitään tekemättä.