Tervetuloa, Vieras. Ole hyvä ja kirjaudu tai rekisteröidy.
  • Tavallinen aihe

Aihe SS joukot kaduille !  (Luettu 11359 kertaa)

jeep

  • Vieras
Vs: SS joukot kaduille !
Ruotsin ja Venäjän välissä on yksi viisas kansa. Jossa hallitus on aina viisaampi kuin se ikioma kansa.


- jeep

pig24

  • Agronetin kehitysryhmä
  • Mestari
  • Jäsenryhmäluokka:
  • Viestejä: 12823
Vs: SS joukot kaduille !
Kai sitä Merkeliä kiristetään jotenkin ja koko Eurooppaa  :-X  Eihän tuossa toiminnassa ole muuten mitään järkeä??
Mielenkiintoinen ajatus, mutta kukahan voisi kiristää ? Juutalaisjärjestöt sanovat, että pakolaiset tulevat kulttuurista, jossa juutalaisia ja Israelia vihataan. Saksa ei ota juutalaisia vakavasti. Tähän pitää tulla muutos. Jihad on uusi "pyhä maailmansota".

jeep

  • Vieras
Vs: SS joukot kaduille !
Ruotsin ja Venäjän välissä on yksi viisas kansa. Siellä hallitus on aina viisaampi kuin se ikioma kansa.


- jeep

Muujussi

  • Agronetin kehitysryhmä
  • Konkari
  • Jäsenryhmäluokka:
  • Viestejä: 1685
Vs: SS joukot kaduille !
Mallikansalaisia juu...

http://www.hs.fi/kotimaa/a1451972226545

"Katupartioiden johdossa useita väkivaltarikoksista tuomittuja"

"Useissa kaupungeissa katupartioinnin aloittaneissa ryhmissä on jäseniä, joilla on rikostausta. Helsingin Sanomat selvitti kolmen eri paikkakunnan katupartioiden johtajien saamat tuomiot. Kaikilla kolmella paikkakunnalla katupartioiden johdossa on ihmisiä, joilla on rikostuomioita, useilla myös väkivaltarikoksista.

Tuomioita oli annettu muun muassa näpistyksistä, varkauksista, petoksesta, kunnianloukkauksesta, pahoinpitelyistä, törkeästä pahoinpitelystä ja virkamiehen väkivaltaisesta vastustamisesta. Osalla oli useita tuomioita pahoinpitelyistä, osalla vain yksi. Tapauksista osa on vuosien takaisia, osa parin viime vuoden ajalta. Kaikilta ei rikostuomioita löytynyt."

"Erään katupartion johtaja oli muun muassa uhannut ”pilkkoa kirveellä” paikkakuntansa sosiaalijohtajan ja tämän perheen, jos sosiaalitoimisto ei maksa hänen laskuaan. Tämän jälkeen hän oli ottanut puukon, mennyt sosiaalitoimistoon ja pahoinpidellyt puukko kädessään kahta sosiaalityöntekijää. Hänet tuomittiin törkeästä pahoinpitelystä vuoden ja kuuden kuukauden vankeusrangaistukseen. Tapauksesta kertoi ensin Etelä-Suomen Sanomat."

"Toisen paikkakunnan katupartiotoimintaa johtava mies on tuomittu muun muassa kunnianloukkauksesta, useista pahoinpitelyistä ja teräasetta käyttäen tehdystä laittomasta uhkauksesta. Hän on muun muassa uhannut puukko kädessään 12-vuotiasta romanipoikaa. Toisella kerralla hän on pahoinpidellyt ravintolassa aasialaistaustaisen henkilön. Oikeus piti teon motiivia rasistisena."


Mutta että selvästi mallikansalaisia noissa partioissa... Yhteiskunnan tuki ja turva kerrassaan...

Guarter

  • Agronetin kehitysryhmä
  • Konkari
  • Jäsenryhmäluokka:
  • Viestejä: 1882
Vs: SS joukot kaduille !
Mistäs niitä miehiä löytyy? Mallikansalaisia?

Naisten on mentävä, kuten Kölnissä  ;)

Muujussi

  • Agronetin kehitysryhmä
  • Konkari
  • Jäsenryhmäluokka:
  • Viestejä: 1685
Vs: SS joukot kaduille !

http://www.hs.fi/paakirjoitukset/a1451971243670

"Suomalaisen yhteiskunnan vahvuuksiin on kuulunut luottamus poliisin toimintaan. Kaidalle polulle ohjaavien kuuluukin olla tasapuolisia ja lainkuuliaisia.

Eri puolilla Suomea kaduille on alkanut kuitenkin ilmestyä myös toisenlaisia partioita, jotka oman ilmoituksensa mukaan suojelevat naisia ja lapsia. Lainkuuliaisuuden sijaan joukkiot korostavat ”valkoisen Suomen puolesta taistelemista” ja ehdotonta uskollisuutta omalle ryhmittymälle.

Itse itselleen valtuudet antaneista järjestyksenpitäjistä on Suomen historiassa huonot kokemukset. Vaikka kyse on yksittäistapauksista, nykyiset sinivalkokaartit pyrkivät haalimaan uutta kannatusta ruokkimalla ihmisten epävarmuutta ja hyödyntämällä pelkoja.

Avainasemassa on nyt poliisin suhtautuminen uusiin tulokkaisiin. Jos syntyy vaikutelma, että kansalaisten asiaankuuluvan valppauden ylittävä toiminta on viranomaisen mielestä tarpeellista ja kaivattua, se vain yllyttää venyttämään toiminnan rajoja entistä kauemmaksi.

Tärkeää on myös se, että poliisi hoitaa oman työnsä hyvin ja tasapuolisesti. Silloin ei synny missään väestöryhmässä tilaa epävirallisille kurinpitäjille ja tuomioiden langettajille."

Muujussi

  • Agronetin kehitysryhmä
  • Konkari
  • Jäsenryhmäluokka:
  • Viestejä: 1685
Vs: SS joukot kaduille !
Mistäs niitä miehiä löytyy? Mallikansalaisia?

Naisten on mentävä, kuten Kölnissä  ;)

Niin että suomalaisistako??? Vähän muistutuksena?

http://keskustelukanava.agronet.fi/agronet/index.php?topic=66044.msg1188726#msg1188726

http://www.hs.fi/mielipide/a1448768207304

"Raiskauskeskustelu mitätöi suomalaisten tekijöiden uhreja"

"Vaikka ulkomaalaistaustaiset tekijät ovat tuomituissa seksuaalirikoksissa yliedustettuja, valtaosa uhreista on suomalaisten uhreja. Aiemmin seksuaalirikokset eivät ole juuri aiheuttaneet vipinää poliittisessa johdossa eivätkä herättäneet huolta yhteiskuntarauhan säilymisestä."

"Minua kuvotti, kun kohtasin itsensäpaljastajan 9-vuotiaana ja seksinostoyrityksen 15-vuotiaana. Kun tuntematon kielisuuteli väkisin baarissa ja takapuoltani kourittiin tungoksessa. Kun ravintolassa asiakkaat vonkasivat seksiä ja kun esimies tivasi suuseksimieltymyksiäni. Yhtä lukuun ottamatta kaikki miehet olivat valkoihoisia.

Kertaakaan ei tuntunut onnenpotkulta olla suomalaisen tekijän uhri.

Valitettavasti kuvaamani tapaukset ovat yleisiä. ”Pojat ovat poikia”, ”se vain nyt on kännissä tommonen” tai ”provosoitko käytökselläsi?” ovat tuttuja kommentteja monille häirinnän kohteeksi joutuneille. Kuitenkin turvapaikanhakijoiden kohdalla jopa naisten perään viheltäminen huolestuttaa uutisten mukaan poliisiviranomaisia. Ennen vislailusta ja huutelusta pahastumista on pidetty huumorintajuttomien feministien kitinänä."


http://www.hs.fi/mielipide/a1448857566844

"Mielipide: Naisten ahdistelun ei pitäisi yllättää ketään - minua on kopeloitu ja kommentoitu kymmenvuotiaasta"

"Itse olen tavallisesta perheestä lähtöisin oleva, tavallisennäköinen nainen. Kantasuomalaisten poikien ja miesten suorittama ahdistelu alkoi kohdallani noin kymmenvuotiaana, kun murrosikä alkoi.

Siitä eteenpäin sain tottua vartaloni kopelointiin, arvosteluun ja kommentointiin. Luokan pojat piirittivät porukalla yhden tytön kerrallaan ja kopeloivat rinnat ja alapään. Sukulaismies kähmi ohi kulkiessaan rintoja. Takapuoltani on arvosteltu, kommentoitu ja puristeltu niin monia kertoja, etten edes muista."

"Tällainen kohtaamani käytös oli yleistä noin 20-vuotiaaksi saakka. Eli mitä nuorempi, haavoittuvaisempi ja kyvyttömämpi puolustamaan itseään tyttö on, sitä törkeämpää miesten käytös on ollut. "


Mutta... Että... Niin... Joo...



Guarter

  • Agronetin kehitysryhmä
  • Konkari
  • Jäsenryhmäluokka:
  • Viestejä: 1882
Vs: SS joukot kaduille !
^ja edellisen perusteella tahallaan haetaan ongelmia moninkertaisesti jätkälaumoja hyysäämällä, joissa kulttuuritausta on se, no kaikki tietää.

Koskaan kuullut julkisella paikalla länsimaisten mieslaumojen piirittävän nuoria tyttöjä ahdistellakseen heitä röyhkeästi seksuaalisesti. 

Maahanmuutosta edelleen, hädässä olevia naisia ja lapsia voisimme auttaa humanitäärisesti. Jätkälaumoja nykyisessä mittakaavassa EI.
Jos priorisoisimme varat noihin edellä mainittujen ongelmien hoitoon, koska tekemistä näköjään riittää Muujussin esittämissä esimerkeissä.

Viimeksi muokattu: 06.01.16 - klo:18:25 kirjoittanut Guarter

SAS

  • Agronetin kehitysryhmä
  • Mestari
  • Jäsenryhmäluokka:
  • Viestejä: 12800
  • Velehojen Veleho
Vs: SS joukot kaduille !
Tämä ilmiö kuvastaa kuinka heikkoja nuo meidän ministerit ovat puolustamaan niitä arvoja joita he ovat valittu vaalimaan.
Koko eduskunnasta on tullut kansan vihollinen miten tähän on tultu sitä voi jokainen pohtia.
Mystinen Logger,arkinen aivan,Talouden ja politiikan arvostettu tutkija.Ilmastotutkimuksen huippu luotettava kriitikko.Sääennustamisen moninkertainen Suomen Mestari.
Pikkutilallinen yrittää omillaan,suuri tilallinen tarvitsee yrittämiseen EU:n tukea !

Joukahainen

  • Vieras
Vs: SS joukot kaduille !
Pohdippa nyt sitten miten pitäisi toimia ja tee perusteellinen remontti yhteiskuntaan.Mutta jospa aloitat kuitenkin sen remontin omista ajatuksistasi,.

JösseJänis

  • Agronetin kehitysryhmä
  • Mestari
  • Jäsenryhmäluokka:
  • Viestejä: 2681
Vs: SS joukot kaduille !
Hallitus on nostanut kädet pystyyn islamilaisten miehittäjien edessä ja niinpä kansalaiset lähtevät kaduille itse partioimaan jotta islamistien törkeät hyökkäykset vähenisivät.
Suomen Sisukkaat= SS joukot oli pakko perustaa kun hallituksesta ei ollut järjestystä palauttamaan.Sisäministeri on kuin neiti eikä pysty virkaansa hoitamaan,toivottavasti itse ymmärtää jättää eroanomuksen pikaisesti.
Kansalaisjärjestöt ottavat nyt ohjat käsiin ja turvallisuus palautetaan kotomaamme kaduille ja turuille.Poliiseja ei kiinnosta islamistien raakat hyökkäykset kansalaisiamme vastaan ,heitä ei kiinnosta kuin lämmin virkaauto ja hyvä palkka tekemättömästä työstä.

Onko tuo Putinin maanalainen armeija?

Puuha-Pete

  • Mestari
  • Jäsenryhmäluokka:
  • Viestejä: 7393
Vs: SS joukot kaduille !
Mistäs niitä miehiä löytyy? Mallikansalaisia?

Naisten on mentävä, kuten Kölnissä  ;)

Niin että suomalaisistako??? Vähän muistutuksena?

http://keskustelukanava.agronet.fi/agronet/index.php?topic=66044.msg1188726#msg1188726

http://www.hs.fi/mielipide/a1448768207304

"Raiskauskeskustelu mitätöi suomalaisten tekijöiden uhreja"

"Vaikka ulkomaalaistaustaiset tekijät ovat tuomituissa seksuaalirikoksissa yliedustettuja, valtaosa uhreista on suomalaisten uhreja. Aiemmin seksuaalirikokset eivät ole juuri aiheuttaneet vipinää poliittisessa johdossa eivätkä herättäneet huolta yhteiskuntarauhan säilymisestä."

"Minua kuvotti, kun kohtasin itsensäpaljastajan 9-vuotiaana ja seksinostoyrityksen 15-vuotiaana. Kun tuntematon kielisuuteli väkisin baarissa ja takapuoltani kourittiin tungoksessa. Kun ravintolassa asiakkaat vonkasivat seksiä ja kun esimies tivasi suuseksimieltymyksiäni. Yhtä lukuun ottamatta kaikki miehet olivat valkoihoisia.

Kertaakaan ei tuntunut onnenpotkulta olla suomalaisen tekijän uhri.

Valitettavasti kuvaamani tapaukset ovat yleisiä. ”Pojat ovat poikia”, ”se vain nyt on kännissä tommonen” tai ”provosoitko käytökselläsi?” ovat tuttuja kommentteja monille häirinnän kohteeksi joutuneille. Kuitenkin turvapaikanhakijoiden kohdalla jopa naisten perään viheltäminen huolestuttaa uutisten mukaan poliisiviranomaisia. Ennen vislailusta ja huutelusta pahastumista on pidetty huumorintajuttomien feministien kitinänä."


http://www.hs.fi/mielipide/a1448857566844

"Mielipide: Naisten ahdistelun ei pitäisi yllättää ketään - minua on kopeloitu ja kommentoitu kymmenvuotiaasta"

"Itse olen tavallisesta perheestä lähtöisin oleva, tavallisennäköinen nainen. Kantasuomalaisten poikien ja miesten suorittama ahdistelu alkoi kohdallani noin kymmenvuotiaana, kun murrosikä alkoi.

Siitä eteenpäin sain tottua vartaloni kopelointiin, arvosteluun ja kommentointiin. Luokan pojat piirittivät porukalla yhden tytön kerrallaan ja kopeloivat rinnat ja alapään. Sukulaismies kähmi ohi kulkiessaan rintoja. Takapuoltani on arvosteltu, kommentoitu ja puristeltu niin monia kertoja, etten edes muista."

"Tällainen kohtaamani käytös oli yleistä noin 20-vuotiaaksi saakka. Eli mitä nuorempi, haavoittuvaisempi ja kyvyttömämpi puolustamaan itseään tyttö on, sitä törkeämpää miesten käytös on ollut. "


Mutta... Että... Niin... Joo...


Siinä sulle kähmintää ja ahdistelua:

http://www.elisa.net/is-turvapaikanhakijoita-epaillaan-sadasta-seksuaalisesta-ahdistelusta-viime-kuussa/
Masu pipi...?...klikkaamalla 5000 euroa ; )) ja mistä Faariin rengas kaikkein halvimmalla? Sarka-museostako? YMPYRÄPUINTIA!!!

Ihan niin kuin minä ja Köntys Sarka-museossa ennustettiinkin!

SAS

  • Agronetin kehitysryhmä
  • Mestari
  • Jäsenryhmäluokka:
  • Viestejä: 12800
  • Velehojen Veleho
Vs: SS joukot kaduille !
Pohdippa nyt sitten miten pitäisi toimia ja tee perusteellinen remontti yhteiskuntaan.Mutta jospa aloitat kuitenkin sen remontin omista ajatuksistasi,.
Joikujaisesta on tullut palstan supersuvakki hän menee jo Loimaan
kaljupäästkin ohi. ;D
Mystinen Logger,arkinen aivan,Talouden ja politiikan arvostettu tutkija.Ilmastotutkimuksen huippu luotettava kriitikko.Sääennustamisen moninkertainen Suomen Mestari.
Pikkutilallinen yrittää omillaan,suuri tilallinen tarvitsee yrittämiseen EU:n tukea !

kantola

  • Agronetin kehitysryhmä
  • Mestari
  • Jäsenryhmäluokka:
  • Viestejä: 27223
  • Ut sementem feeceris, ita metes.
Yllä oleva materiaali on laadittu vain informatiivisessa tarkoituksessa, eikä siinä mainittuja seikkoja ole tarkoitettu ohjeeksi tai neuvoksi.

kylmis

  • Agronetin kehitysryhmä
  • Mestari
  • Jäsenryhmäluokka:
  • Viestejä: 12551
  • Virolaista kiitos!
Vs: SS joukot kaduille !
Kyllä on turvallista. :)

http://yle.fi/uutiset/kyllikin_siskot_haastaa_soldiers_of_odinin_katupartiot_rakkauden_sanomalla/8576008
Olisin kyllä paskat housussa, kun Soldiers of Odinin kaverit tulisi "auttamaan"... ;D