Niin kyllä tämä tiedetään miksi. Olkiluoto kuralla ja Matti pikku Vanhanen halusi ikioman voimalan kepulandiaan. Sensuuria iski, että saatiin kymmenet kunnat höynäytettyä maksumiehiksi. Kepu on korruptiopuolue numero yksi. 🎅
Niin OL-3 hanke on kyllä 100% PAAVO LIPPOSEN ja Mauno Koiviston heiniä!
Nimenomaan Paavo Lipponen ja Sinikka Mönkäre tulivat päätöksensä jälkeen hakemaan TVO:lta miljoonien lahjukset palkkionaan.
Pekkarinen taas teki OL-4 hankkeen. Jonka TVO PEREUI viime kesänä. 100% Kannattamattomana. Ottaen siitäkin 300 000 000 perustappiot!
On ihmeellistä miten yhä yritetään väittää ydinvoimaa jonkin tietyn puolueen mokaamiseksi. Kun ydinvoimaa ei edes olisi maassamme . Ilman 1945 Josef Stalinin vaatiessa Suomen allekirjoittamaan rauhanehdon. Jossa keskeinen pykälä vaatii YHÄ maatamme tuottamaan nimenomaan Venäjälle vuosittain TONNEJA plutoniumia!
Venäjä on nimenomaan SUPO päällystakkina pakottamassa maatamme tuottamaan tätä keskeistä ydinkansanmurhaa kansamme tuhoksi! Tietenkin Stalin sai luvan hirmutekoihinsa USA Rooseveltiltä ja Churchillin kaltaisilta DIKTAATTOREILTA. Erikoista tässä oli. Että velvoite koski MYÖS Ruotsia, joka ei edes sotinut!