Se että tuleva hallitus on edellistä parempi, on melko varma asia 
Katsotaan 4 vuoden päästä tilanne. 
Sen tajuaa jo nyt 
Kiva että tykkäät remareista. Net lykkää sulle mannaa taivahasta. Kävin yhes vaalipaneelis niin näyttää sit tältä. 
Hallituksen suurin moka oli se, että se luotiin pohjalle joka ei kyennyt minkäänlaisiin päätöksiin 
Jälkikäteen voi näin todeta, en usko että samaa virhettä tehdään heti uudestaan 
Kataisen olisi pitänyt tehdä se hallitus vähemmistöhallituksena ja hakea kaikkiin tärkeisiin päätöksiin tuki kepulta eduskunnassa 
juurikin näin.
ensiksikin. ei ole kokoomuksen syy puolueena, että puoluekokouksessa valittiin väärä puheenjohtaja. kloppi oli vielä enämpi kloppi, kuin ketään uskoikaan ja lisäksi vielä se väärentäjän tausta. eipä maininnut työhönottohaastattelussa siitä mitään.
sitten roleksi. tuskin voitiin olettaa miehen pystyvän olemaan niin täydellinen pelle. kannattaisi ottaa yhteyttä sirkus finlandiaan.
ja vielä nämä piiperot ja ruohtalaiset samassa hallituksessa. ei tuollaista voi toivoa pahimmalle vihamiehelleenkään.
soinin timppa muuten sanosi jossahi haastattelussa, jotta jokohan nyt olisi ensimmäisen kerran neljäänkymmeneen vuoteen, jotta ruohtalaiset eivät olisi hallituksessa jarrumiehenä.