
Ketku on valehtelun mestari katso > 1 min
http://www.youtube.com/watch?v=2DVb-Lvk4iYLaatulehti Suomenkuvalehti sen tietää.
Ketku on valehtelija ja taitaa olla kaiken muun lisäksi vähän tyhmä, kun ei usko kenenkään lukevan hänen itse ilmoittamiaan tietoja – miten tämmönen on saanut koulusta päästötodistuksen – väärentämälläkö?
http://suomenkuvalehti.fi/jutut/kotimaa/totuuspuntari-kokoomus-ei-ole-saanut-senttiakaan-vaalirahoitusta-novalta-tai-kmslta/Ketku:
Kokoomus ei ole saanut senttiäkään vaalirahoitusta Novalta tai KMS:ltä (Kehittyvien maakuntien Suomelta).
Väitteen esitti kokoomuksen puheenjohtaja, valtiovarainministeri Jyrki Katainen 23.9.2009 MTV3:n aamulähetyksessä, ja sen jälkeen video on kiertänyt muun muassa YouTubessa otsikolla ”Katainen valehtelee suorassa lähetyksessä” tai ”Katainen ja likainen raha”.
Selvitys:
Jyrki Kataisen
omassa vaalirahoitusilmoituksen täydennyksessä (16.5.2008) sanotaan sanatarkasti näin: ”Kansallinen Kokoomus on saanut tukea Kehittyvien maakuntien Suomi ry:ltä 10 000 euroa ja Helsingin Mekaanikontalo Oy:ltä 10 000 euroa. Osa näistä varoista on käytetty kampanjaani.”