Tervetuloa, Vieras. Ole hyvä ja kirjaudu tai rekisteröidy.
  • Tavallinen aihe

Aihe Valhekello  (Luettu 3257 kertaa)

Oksa

  • Agronetin kehitysryhmä
  • Mestari
  • Jäsenryhmäluokka:
  • Viestejä: 72936
Vs: Valhekello
älä nyt.   kyllä nuo pari skrynteriä jokka tuolla etelässä rikastuu ovat rahansa ansainneet ja kyllä valtio voi aina velkaa lisää ottaa,,  onhan sen jo sepe ja veetikin todenneet...  mutta että pohosen tuotantoa pitäis tukea, nou vei!   

mermiina

  • Aktiivi
  • Jäsenryhmäluokka:
  • Viestejä: 254
Vs: Valhekello
"Standard & Poor's ei pidä myöskään siitä, että kotitalouksien velkaantuminen on kasvanut enemmän kuin bruttokansantuote, mikä on nostanut asuntojen hintoja enemmän kuin mikä olisi kohtuullista."
Kunpa kyse olisikin vain julkisen sektorin velkaantumisesta. Ongelma on siinä, että julkinen sektori joutuu rahoittamaan kaksinkertaisen summan, minkä yksityinen sektori ottaa lainaa paisuttaakseen asuntojen hintakuplaa pääkaupunkiseudulla.

Oksa

  • Agronetin kehitysryhmä
  • Mestari
  • Jäsenryhmäluokka:
  • Viestejä: 72936
Vs: Valhekello
ja miksä se olikaan asumistuen hinta suomessa?   eiks toi 1,7 MILJARDIA ole aika tasan mikä koko maatalousputjetti???   siis asumiseen helevetin kalliks ajetun etelän rahoitusta!     ja veeti ei tosta kerro mitään vaan jostain koulunsa päättäneen lapsen ekasta työpaikasta;  lomittajan työstä!     siihen mänee se 120 miljuunaa.. karkkirahoja johonkin asumistukeen verraten!      ja nuo nuoret saa ensimmäisen kokemuksen ansiotyöhön!!!               mitä veeti tuskin on koksaan kokennu..   eukko maksaa kaiken..