Viikate
Liittoutuneet kävivät Saksassa absoluuttista teollista tuhoamissotaa saksalaisia siviilejä, saksalaista kulttuuria ja Saksan valtion infrastruktuuria ja hallintoa vastaan ilman mitään rajoituksia.
*Juu göpelssihän sen totaalisen sodan julisti - kulttuuriakin on säilynyt brandenburg porttikin on vielä pystyssä.Viikate
Tuo mielenkiintoinen vertauksesi ontuu sikäli, että jenkit olivat Saksalle sekä saksalaisille niin raiskaajia kuin rahanantajiakin.
*No niin et ymmärtänyt, siis tarkoitus oli kertoa että jenkit auttoi saksaa ( vanhaa vihollista ) kehittymään demokratiaksi joka ei ole totalitarismin jälkeen helppoa niin kuin olemme myöhemmin nähneet.Viikate
Sen verran voin mainita, että jo pelkästä esimerkin mukaisesta yrityksestä tulisi ns. palkkaa sen verran hyvin, että tuo joku kulkija miettisi pariinkin otteeseen ennenkuin yrittäisi vastaavaa.
*sorry en tiennyt että olet alan miehiä – en palaa asiaan. 
Viikate
Jos Stauffenbergin ja salaliiton suunnitelmat sodan jatkon suhteen kiinnostavat, niin lue esimerkiksi William L. Shirerin Kolmannen valtakunnan nousu ja tuho II.
*ei linkkiä millekään hörhö sivulle, sä alat viisastua.Viikate Ei, kannatan sananvapautta, mutta paljon mielenkiintoisempaa ja rakentavampaa on/olisi keskustella asiapohjalta. Eipä silti, onhan palstalta toki heitetty ulos useampiakin nimimerkkejä puhumattakaan viesteistä tai ketjuista.
*Jaa?Huomasitko, kaverisi repe on palannut, usko siionin salaliittoon on taas vahva 
Viikate Puolustan objektiivisuutta ja oikeutta samalla vastustaen valheille perustuvaa yhden virallisen totuuden myytin historiankirjoitusta. Jos nm. 42 on keskustelussa ennakkoasenteella "natzi(t) = ihmiskunnan vihollinen/viholliset" niin asetelma hyvälle ja asialliselle debatille on kieltämättä hieman haastava.
*Juu puolustelut on huomattu – natseja on tuomittu oikeudessa lukuisia kertoja vuodesta toiseen, historia on heidät tuominnut, mitä vielä tarvitaan että opetuslapset lakkaa ihailemasta ” tyylikkäitä univormuja ” ym. Minulle tuossa asetelmassa ei ole yllä mainitusta syistä johtuen mitään haastetta – helppo kuin heinän teko.repe Ihmiskan vihollisiaovat talmudistit, jotka valehtelivat kaiken natseista ja jotka murhasivat miljoonia ja taas miljoonia ja sodan jälkeen murhamylly on vain kiihtynyt. Bolshevismi oli heidän murhakoneistonsa. Sodan jälkeen talmudistit ovat syyttäneet kaikkia ryöstämiensä ja tuhoamiensa kansakuntien ja valtioiden entistä johtoporrasta "ihmisyyden vastaisuudesta" juutalaisessa kenguruoikeudessa.
Ugh, profeetta on puhunut, mitä siihen enää mitään lisäämään 