"Israelin ääriuskonnollisille juutalaisille on tarjolla uusi keino välttää uskonnon kieltämiä houkutuksia eli vähäpukeisten naisten katselua. Ultraortodoksijuutalaisille miehille myydään nyt silmälaseja, joihin kiinnitetty tarra sallii tarkan näkemisen vain muutaman metrin päähän. Siitä eteenpäin kaikki on sumeaa, myös naiset. Ultraortodoksijuutalaiset edellyttävät, etteivät miehet ja naiset kohtaa missään. Naiset on heidän mielestään pidettävä loitolla busseissa, jalkakäytävillä ja muissa julkisissa paikoissa ultraortodoksialueilla. Etenkin on kielletty kaikki kontaktit miesten ja naimattomien naisten välillä."http://yle.fi/uutiset/aarijuutalaisille_myydaan_naiset_haivyttavia_silmalaseja/6248584
jokos demarien puoluesihteerillä on sellaiset
Minä en ole koskaan oikein tajunnu noita juutalaisia ?Mitä vikaa on naisissa ja sianlihassa ?
Lainaus käyttäjältä: emo-heikki - 09.08.12 - klo:22:29Minä en ole koskaan oikein tajunnu noita juutalaisia ?Mitä vikaa on naisissa ja sianlihassa ?Ei oikeastaan mitään . Muutamat vievät uskonsa liian pitkälle . Paras juttu mitä olen kuullut on Jehovasta joka kieltäytyi armeijassta eli on aseista kieltäytyjä mutta metsästää kuitenkin innokkaasti .
Lainaus käyttäjältä: sorkkis - 11.08.12 - klo:10:13Lainaus käyttäjältä: emo-heikki - 09.08.12 - klo:22:29Minä en ole koskaan oikein tajunnu noita juutalaisia ?Mitä vikaa on naisissa ja sianlihassa ?Ei oikeastaan mitään . Muutamat vievät uskonsa liian pitkälle . Paras juttu mitä olen kuullut on Jehovasta joka kieltäytyi armeijassta eli on aseista kieltäytyjä mutta metsästää kuitenkin innokkaasti .Tämä maa ei tarvitse totaalikieltäytyjiä, ei siviilipalvelumiehiä eikä liion uskonnon varjolla kieltäytyviä. Kaikille asepalvelus, ja tehtävä henkisen tai fyysisen kunnon perusteella. Heikoimmille yksilöille voisi ajatella vaikka 3 kk armeijapalvelusta, olisi se sitten vaikka aseetonta, jos yksilön henkinen terveys estäisi aseelllisen palvelun. Yhteiskunnasta on tullut tässäkin asiassa yhdenmukainen verrattuna koko vallassa olevaan politiikkaan. Kansa muistuttaa hallitsijoitaan. Armeija on hyvä koulu oppia toimimaan tiimissä ja ottamaan vastuuta sekä toimimaan esimiesten käskyjen mukaan. Onko nykyinen puolustusministeri taustaltaan ja olemukseltaan uskottava puolustuspolitiikan avainhenkilö? Ei todellakaan ole. Kun nostaa lippua salkoon juhlapäivinä, tulee usein olo että veteraanien perintö on mennyt ja turhaan meni kaikki koska ihmisiltä puuttuu taito ylläpitää Suomi-nimistä valtiota.
Armeija on hyvä koulu oppia toimimaan tiimissä ja ottamaan vastuuta sekä toimimaan esimiesten käskyjen mukaan. Onko nykyinen puolustusministeri taustaltaan ja olemukseltaan uskottava puolustuspolitiikan avainhenkilö? Ei todellakaan ole. Kun nostaa lippua salkoon juhlapäivinä, tulee usein olo että veteraanien perintö on mennyt ja turhaan meni kaikki koska ihmisiltä puuttuu taito ylläpitää Suomi-nimistä valtiota.