Kyl se on polttoaineen hinta mikä katteet on huonontannu silläkin alalla.
Ei rekkakuskin palkat ny mitään huippua ole. Pari tonttuu kuukaudessa brutto.
Kyllä mä sen tiedän, mutta aina pitää provota vähän. Monta kaveria on ratin takana töissä, eikä niissä hommissa mitään kadehtimista ole. Eikä palkoissa. 
joskus samaakin mieltä adamin kans, läpituntipalkalla painavat pyhää arkea mutta annas olla jos joku on mamulle muuta maksanut kuin tessin palkkaa, rikos on ja vakava ihme ettei kuolemantuomion arvoinen 
Juuuuu...... Kerran juttelin erään autokuskin kanssa tästä tuntipalkasta ja ylityökorvauksesta. sanoin että "Sullahan on makeet ylityö lisät kun vedät jotain 200h/kk ja 16h/pv.". vastasi mulle että "ei tule mitään ylityö korvauksia, hän saa ne ylityöt päivärahoina."
Vasen silmä jos on musta, niin vasurit veti kuonoon! Oikea slmä jos on musta, niin kapitalistilta tuli kuonoon! mutta jos kumpikin silmä on musta, niin kannatat demokratiaa!