Tyrnimarja ja luomumansikat on todella syvältä perseestä
Ainakun syötte tyrninmarjaa Suomi köyhtyy . Onneks on omat pensaat ja Valtion rahaa säästyy .
Lainaus käyttäjältä: sorkkis - 03.12.11 - klo:12:27Ainakun syötte tyrninmarjaa Suomi köyhtyy . Onneks on omat pensaat ja Valtion rahaa säästyy . Vitutus on kavala tauti. Iskee aivan huomaamatta.
Lainaus käyttäjältä: Sepedeus - 03.12.11 - klo:13:27Lainaus käyttäjältä: sorkkis - 03.12.11 - klo:12:27Ainakun syötte tyrninmarjaa Suomi köyhtyy . Onneks on omat pensaat ja Valtion rahaa säästyy . Vitutus on kavala tauti. Iskee aivan huomaamatta. Näemmä . Itse sanoit Suomen köyhtyvän ulkomaille viedyistä maitolitroista mutta puhuit paskaa .
Lainaus käyttäjältä: sorkkis - 03.12.11 - klo:14:53Lainaus käyttäjältä: Sepedeus - 03.12.11 - klo:13:27Lainaus käyttäjältä: sorkkis - 03.12.11 - klo:12:27Ainakun syötte tyrninmarjaa Suomi köyhtyy. Onneks on omat pensaat ja Valtion rahaa säästyy. Vitutus on kavala tauti. Iskee aivan huomaamatta. Näemmä . Itse sanoit Suomen köyhtyvän ulkomaille viedyistä maitolitroista mutta puhuit paskaa .Se on totuus, eikä pala tulessakaan. Niinhän se kävi sianlihallekin, vaikka tuet ovat paljon pienemmät. HK supistaa, koska vienti on kannattamatonta. Maidon kohdalla tuet ovat senverran reilummat, että tappiosta viis. Kotimainen kuluttaja maksaa kalliisti maidonviennin.
Lainaus käyttäjältä: Sepedeus - 03.12.11 - klo:13:27Lainaus käyttäjältä: sorkkis - 03.12.11 - klo:12:27Ainakun syötte tyrninmarjaa Suomi köyhtyy. Onneks on omat pensaat ja Valtion rahaa säästyy. Vitutus on kavala tauti. Iskee aivan huomaamatta. Näemmä . Itse sanoit Suomen köyhtyvän ulkomaille viedyistä maitolitroista mutta puhuit paskaa .
Lainaus käyttäjältä: sorkkis - 03.12.11 - klo:12:27Ainakun syötte tyrninmarjaa Suomi köyhtyy. Onneks on omat pensaat ja Valtion rahaa säästyy. Vitutus on kavala tauti. Iskee aivan huomaamatta.
Ainakun syötte tyrninmarjaa Suomi köyhtyy. Onneks on omat pensaat ja Valtion rahaa säästyy.
Lainaus käyttäjältä: Sepedeus - 03.12.11 - klo:15:49Lainaus käyttäjältä: sorkkis - 03.12.11 - klo:14:53Lainaus käyttäjältä: Sepedeus - 03.12.11 - klo:13:27Lainaus käyttäjältä: sorkkis - 03.12.11 - klo:12:27Ainakun syötte tyrninmarjaa Suomi köyhtyy. Onneks on omat pensaat ja Valtion rahaa säästyy. Vitutus on kavala tauti. Iskee aivan huomaamatta. Näemmä . Itse sanoit Suomen köyhtyvän ulkomaille viedyistä maitolitroista mutta puhuit paskaa .Se on totuus, eikä pala tulessakaan. Niinhän se kävi sianlihallekin, vaikka tuet ovat paljon pienemmät. HK supistaa, koska vienti on kannattamatonta. Maidon kohdalla tuet ovat senverran reilummat, että tappiosta viis. Kotimainen kuluttaja maksaa kalliisti maidonviennin. Kepuroistot maksavat vielä tekosistaan... maksatus alkaa jo tällä vaalikaudella
Lainaus käyttäjältä: sorkkis - 03.12.11 - klo:14:53Lainaus käyttäjältä: Sepedeus - 03.12.11 - klo:13:27Lainaus käyttäjältä: sorkkis - 03.12.11 - klo:12:27Ainakun syötte tyrninmarjaa Suomi köyhtyy . Onneks on omat pensaat ja Valtion rahaa säästyy . Vitutus on kavala tauti. Iskee aivan huomaamatta. Näemmä . Itse sanoit Suomen köyhtyvän ulkomaille viedyistä maitolitroista mutta puhuit paskaa . Se on totuus, eikä pala tulessakaan. Niinhän se kävi sianlihallekin, vaikka tuet ovat paljon pienemmät. HK supistaa, koska vienti on kannattamatonta. Maidon kohdalla tuet ovat senverran reilummat, että tappiosta viis. Kotimainen kuluttaja maksaa kalliisti maidonviennin.
Vienti tuet tulivat aikoinaan EU kassasta eli muut maat saivat sitä myös . Nykyisin niitä ei enää ole . Tarkistakaa muutkin että näin olis tilanne .
Lainaus käyttäjältä: sorkkis - 03.12.11 - klo:20:32Vienti tuet tulivat aikoinaan EU kassasta eli muut maat saivat sitä myös . Nykyisin niitä ei enää ole . Tarkistakaa muutkin että näin olis tilanne . Taas pelkkää paskaa sorkkikselta! http://www.mavi.fi/fi/index/markkinatuet/vientituetjatodistukset/maitojamaitotuotteet.html
Lainaus käyttäjältä: sorkkis - 03.12.11 - klo:20:32Vienti tuet tulivat aikoinaan EU kassasta eli muut maat saivat sitä myös . Nykyisin niitä ei enää ole . Tarkistakaa muutkin että näin olis tilanne . Taas pelkkää paskaa sorkkikselta! No , Sorkkis käyttää hammastikkua päivän päätteheksi.