Ärsyttääkö teitä? Mua ainakin ihan suunnattomasti. Tosi keljua kun viestit jostain vuodelta 2007 ja sitten perässä muutama uusi yleensä ihan tyhjänpäiväinen viesti aiheseen. Ei siinä mitään jos joku ketju silloin tällöin jos oikeasti on jotain asiaa, mutta jatkuvalla syötöllä sontaa alkaa tympimään..
Ärsyttääkö teitä?Mua ainakin ihan suunnattomasti. Tosi keljua kun viestit jostain vuodelta 2007 ja sitten perässä muutama uusi yleensä ihan tyhjänpäiväinen viesti aiheseen.Ei siinä mitään jos joku ketju silloin tällöin jos oikeasti on jotain asiaa, mutta jatkuvalla syötöllä sontaa alkaa tympimään..
Lainaus käyttäjältä: bouli - 28.11.11 - klo:10:15Ärsyttääkö teitä? Mua ainakin ihan suunnattomasti. Tosi keljua kun viestit jostain vuodelta 2007 ja sitten perässä muutama uusi yleensä ihan tyhjänpäiväinen viesti aiheseen. Ei siinä mitään jos joku ketju silloin tällöin jos oikeasti on jotain asiaa, mutta jatkuvalla syötöllä sontaa alkaa tympimään..Mistäs tuommoinen oikein antaa kuvaa ...yksi vaihtoehto on että ikä alkaa painaa ja ajattelun ja ajattelutapojen uudistuminen hidastuu . Normaali ilmiö ikääntyvälle sekä niille jotka ovat kokeneet onnettomuuksia yms . ja asiat ovat jääneet päässä käsittelemättä jolloin kokemus saattaa muuttua traumaksi ja muistikuvat palauttavat tapahtumat yhä uudestaan ja uudestaan mieleen ja ihminen ei pääse menneestä eteenpäin.
Lainaus käyttäjältä: bouli - 28.11.11 - klo:10:15Ärsyttääkö teitä? Mua ainakin ihan suunnattomasti. Tosi keljua kun viestit jostain vuodelta 2007 ja sitten perässä muutama uusi yleensä ihan tyhjänpäiväinen viesti aiheseen. Ei siinä mitään jos joku ketju silloin tällöin jos oikeasti on jotain asiaa, mutta jatkuvalla syötöllä sontaa alkaa tympimään..Ärsyttää. En tee sitä toiste.
Lainaus käyttäjältä: Kamikatze - 28.11.11 - klo:10:39Lainaus käyttäjältä: bouli - 28.11.11 - klo:10:15Ärsyttääkö teitä? Mua ainakin ihan suunnattomasti. Tosi keljua kun viestit jostain vuodelta 2007 ja sitten perässä muutama uusi yleensä ihan tyhjänpäiväinen viesti aiheseen. Ei siinä mitään jos joku ketju silloin tällöin jos oikeasti on jotain asiaa, mutta jatkuvalla syötöllä sontaa alkaa tympimään..Mistäs tuommoinen oikein antaa kuvaa ...yksi vaihtoehto on että ikä alkaa painaa ja ajattelun ja ajattelutapojen uudistuminen hidastuu . Normaali ilmiö ikääntyvälle sekä niille jotka ovat kokeneet onnettomuuksia yms . ja asiat ovat jääneet päässä käsittelemättä jolloin kokemus saattaa muuttua traumaksi ja muistikuvat palauttavat tapahtumat yhä uudestaan ja uudestaan mieleen ja ihminen ei pääse menneestä eteenpäin. On siihe kyl muitaki syitä... mä esim. en haluu ykköseks uusien alotusten listalla
Lainaus käyttäjältä: Aulis Anttila - 28.11.11 - klo:10:49Lainaus käyttäjältä: Kamikatze - 28.11.11 - klo:10:39Lainaus käyttäjältä: bouli - 28.11.11 - klo:10:15Ärsyttääkö teitä? Mua ainakin ihan suunnattomasti. Tosi keljua kun viestit jostain vuodelta 2007 ja sitten perässä muutama uusi yleensä ihan tyhjänpäiväinen viesti aiheseen. Ei siinä mitään jos joku ketju silloin tällöin jos oikeasti on jotain asiaa, mutta jatkuvalla syötöllä sontaa alkaa tympimään..Mistäs tuommoinen oikein antaa kuvaa ...yksi vaihtoehto on että ikä alkaa painaa ja ajattelun ja ajattelutapojen uudistuminen hidastuu . Normaali ilmiö ikääntyvälle sekä niille jotka ovat kokeneet onnettomuuksia yms . ja asiat ovat jääneet päässä käsittelemättä jolloin kokemus saattaa muuttua traumaksi ja muistikuvat palauttavat tapahtumat yhä uudestaan ja uudestaan mieleen ja ihminen ei pääse menneestä eteenpäin. On siihe kyl muitaki syitä... mä esim. en haluu ykköseks uusien alotusten listalla Joo mää uskon tuon ihan varmasti ... siinä mielessä että noista vanhoista jutuista saa enemmän tilaa omalle julistukselle .
Lainaus käyttäjältä: bouli - 28.11.11 - klo:10:15Ärsyttääkö teitä? Mua ainakin ihan suunnattomasti. Tosi keljua kun viestit jostain vuodelta 2007 ja sitten perässä muutama uusi yleensä ihan tyhjänpäiväinen viesti aiheseen. Ei siinä mitään jos joku ketju silloin tällöin jos oikeasti on jotain asiaa, mutta jatkuvalla syötöllä sontaa alkaa tympimään..Älä lue.
Lainaus käyttäjältä: bouli - 28.11.11 - klo:10:15Ärsyttääkö teitä?Mua ainakin ihan suunnattomasti. Tosi keljua kun viestit jostain vuodelta 2007 ja sitten perässä muutama uusi yleensä ihan tyhjänpäiväinen viesti aiheseen.Ei siinä mitään jos joku ketju silloin tällöin jos oikeasti on jotain asiaa, mutta jatkuvalla syötöllä sontaa alkaa tympimään..eipä nuita tesantin vanahojen nosteluita ennä jaksa aukoa, oeskikko tuo huomannu että on helepompi nostaa vanaha ku kirottaa sama assie sattan kertaan. Se on tämä nykkyinen avohoetosysteemi etelässä tuommosta... oesikko sen sykijatri kehottanu tuohon
Lainaus käyttäjältä: Aulis Anttila - 28.11.11 - klo:10:26Lainaus käyttäjältä: bouli - 28.11.11 - klo:10:15Ärsyttääkö teitä? Mua ainakin ihan suunnattomasti. Tosi keljua kun viestit jostain vuodelta 2007 ja sitten perässä muutama uusi yleensä ihan tyhjänpäiväinen viesti aiheseen. Ei siinä mitään jos joku ketju silloin tällöin jos oikeasti on jotain asiaa, mutta jatkuvalla syötöllä sontaa alkaa tympimään..Älä lue.Tuo on tosi järkevä neuvo. Kepulaasten ei kantsis lukee ollenkaan tätä Vapaata. Masentuvat