....nimittäin uusimman MTK-Viestin. On Koskinenkin vakavailmeinen MTK:n johtokunnan tapaamisessa. Pahiten kalskahtaa lause mm. metsätilojen sukupolvenvaihdoksista ollessa kyseessä Koskisen lausuma, että ilmapiiri sen hoitamiseen ei ole erityisen hyvä vaikka asia on hallitusohjelmassa. Samoin Koskinen on lausunut asioiden olevan hyvin avoinna tulevan suhteen. Pitäsköhän nyt minä-ittenkin tilata MTK-viesti ?
Höh, miksi tilata kun se muutenkin on luettavissa.
Totta helvetissä asiat ovat levällään tulevaan, kun EU:n maatalousneuvottelut ovat edessä ja Suomi (Persut) on suututtanut muut EU-maat.
Jaa persut on suututtaneet muut eu-maat... hhmmm mitähän tuo sdp:n ja kokoomuksen leikkiminen vakuuksien kanssa on? Sen nyt jo tietää heti sanoa et hyvää ei seuraa ku se ei mene läpi, ja sitte muut eu-maat alkaa poikotoida entisestäänkin meikälääsiä 
voi tuota lapsellisuuttasi,,,,,,vai poikottia pukkaa jos emme anna kymmeniä
miljadeja toisten konkursseihin,,,,,,,kuis pahasti ruåttin käykään
kun se ei anna rahaa ollenkaan persaukisille

Kuules ny lapsellisuutes kans... Mä oon kyllä ihan tarkoottanu tuota takuu juttua mitä Suomi on muiden maiden selän takana harrastanu!! Eikähän suomi oo aiva yksin lähteny sooloilemaan kreikan kans ja siitä ei oo muut maat tykänny... ja toivottavasti muut maat alkaa Suomea oikeen kunnolla poikotoimaan joka asiassa niin eikähän tämäki kansa alakaasi pikkuhiljaa heräämään et ketä kannattaa äänestää
Se on ainaki varmaa et tällä 4-vuotis kaudella mikään asia ei tuu paranemaan ainakaan maataloudessa ja pienissä maakunnissa... siitä voin lyödä vaikka vetoa. Suomi ei tuu niitä takuita yksin saamaan, millä tuollaanen kreikka mitää maksaa yleensäkkää?
? Eli niitä takuita ei saa kukaan...
se auta kreikkaa yhtään saako se rahaa tänään tai parin viikon päästä
eikä katteettomilla takuilla ole mitään merkitystä,,,,,,tuo kaikki
esitys on saksan iltalypsyä jotta mahdollisimman moni tyhmä
auttaisi saksaa ja ranskaa jottei niiden tarvitsisi mennä veronmaksajiensa kukkarolle,,,,,,saksasssa ei ole vielä sitä kestäyysvajettakaan joka on ranskassa
