Otsikoi viimeisin maastulli.
Ei siinä kummallista järjenjuoksua tar*****, kun tuon ymmärsi heti. Hyvä jotta yksi "pää"neuvottelijoista, pekka myllymäki, on jo asian oivaltanut.
Tuotakin kepulaisten poliitikkojen junailemaa sopimusta markkinoitiin aikoinaan mahtavana torjuntavoittona.
kepun harjoittaman maatalouspolitiikan torjuntavoitot alkavat paljastua karsealla tavalla. kepun harjoittama maatalouspolitiikka tuhoaa maamme maatalouden, ensimmäisenä sokerijuurikkaan tuotanto, myöntävät sen jo itsekkin.
Lopusta huolehtivat kuluttajat.
Aika vaikea on kuluttajaa vaatia kuluttamaan kalliimpaa kotimaista, jos maatalouspolitiikan tarkoituksena on ollut vain ja ainoastaan tehottomuuden tehostaminen, kaukana kuluttajista tundran takana, keskustan sykkeimmillä kannatusalueilla.