voiskoos eemeli kertua millaanen on se paskaanen loppu ko tuntuu olevan omaa kohtaasta kokemusta 
Tosiasiassa moni pien- ja keskisuuri yrittäjä kantaa suuremman vastuun myöskin muista työllistettävistään, kuin armon jumalan valittu kansa, tissinkoittajat, jotka jostain kumman syystä luulevat ja olettavat olevansa ainoat jotka maanpäällä työtä tekevät.
Todellisuudessa moni muun alan pienyrittäjä tekee töitä 24/7 saamatta juurikaan valtion tukemaa sijaisapua, käytännössä.
Jostain kummasta näitä apilaksia ja muita vastaavia oikein sikiää, jotka luulevat olevansa maailman napa ja ainuita jotka työtä tekevät.
Onko niin, jotta moni muun alan yrittäjä ymmärtää työnsä merkityksen ja osaa ottaa vapaasti, vaikka työ ja työllistettävistä aiheutuva vastuu onkin 24/7.
Ja tuo omanapaisuus johtuu vain siitä, jotta se suvuin heikoin rääpäle onkin jätetty pitämään taloa ja lapsenuskossaan uskovat koko maailman pyörivän vain ja ainoastaan heidän napansa ympärillä, vailla minkäänlaisia taipumuksia todelliseen yrtittämiseen.
Vailla todellisia yrittäjien kykyjä on katkeroiduttu, eikä nähdä metsää puilta. Ja totuttu aina ihan aina huutamaan yhteiskunnan apua, luulossaan ja oletuksessaan olevansa Jumalan valittu kansa ja etuoikeutettu.