Tervetuloa, Vieras. Ole hyvä ja kirjaudu tai rekisteröidy.
  • Tavallinen aihe

Aihe Vasemmistoliitto rakastaa kepua  (Luettu 793 kertaa)

de Citonni

  • Agronetin kehitysryhmä
  • Mestari
  • Jäsenryhmäluokka:
  • Viestejä: 9704
  • Don't dream your life, live your dreams.
Vs: Vasemmistoliitto rakastaa kepua
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/f5c5dc4f-20f4-4091-885d-b677b338a15d

Vasemmistoliiton vaikuttaja sanoo:

– Vasemmistoliiton kaveriksi ottaisin keskustan, koska he taipuvat milloin mihinkin suuntaan tarvitsee.

Juuri näin, hän on oikeassa, kepu tosiaan taipuu mihin vain, vaikka pettämään uskollisimmat kannattajatkin valtaan päästäkseen.
Kukaan  järkevä ihminen ei äänestä puoluetta, jonka kommunistit haluaisivat kaverikseen. Näinköhän käy taas niin kuin vuonna 2019 että kepu mahdollistaa sosialistihallituksen synnyn?
Entä vihreät, kuka rakastaa?     Ruotsin sosialidemokraattinen pääministeri Göran Persson sanoi kerran: "Vihreät ovat ylimielisiä, epämiellyttäviä ja he valehtelevat."   ;D
On niin ihanaa olla tekemättä mitään ja levätä sen jälkeen.

Antidesantti

  • Agronetin kehitysryhmä
  • Mestari
  • Jäsenryhmäluokka:
  • Viestejä: 19299
  • Tämän foorumin lukeminen ei tee hyvää älykkyydelle
Vasemmistoliito rakastaa kepua... 🎅
Verkkoympäristöjen rooli on olennainen... ...vakavia väkivaltahankkeita.

Jos et pysty kiriottamhan iliman tuota A I paskaa, nii jätä kiriottamatta. Kiitos...    🎅
"Lähes kaikki Kuntaliiton vuonna 2007 toteuttamaan kyselytutkimukseen osallistuvat kunnat olivat tukeneet jollain tavalla vesiosuuskuntien toimintaa."