Teknologiayhtiö Applen osakkeenomistajat ovat äänestäneet kumoon ehdotuksen, joka olisi lopettanut DEI:n eli moninaisuuden, yhdenvertaisuuden ja osallisuuden edistämisen yhtiössä.
https://yle.fi/a/74-20146032
on se vaan hieno instituutio tuo yle, uskonnollisille ja konservatiivisille persuillekkin uutisoivat paavin voinnista kun oikeistolaisilta uutiskanavilta ei tule kuin homostelu-uutisia ja trumpin ylistystä

Apple on osaltaan dein heijastuma. Osa käyttää Applea sen ominaisuuksien vuoksi, osa pitää sitä uskontona ja osa on taas menossa mukana pukeutumiselementtinä, eli turhamaisuutena. Applen pitää kulkea pitkän kaavan kautta. Käsienheiluttajien aika alkaa taas olla ohi ja raa'an todellisuuden osaajat perivät voiton.
Kyllä Apple tietää mikä porukka niitä sen puhelimia tietsikoita käyttää. Taitelijat ja muuta käden taitajat. Yhdelläkään insinöörillä niitä nähnyt.
Siis sitä kuusta kuuleminen,,,,,,,