https://yle.fi/a/74-20099123
Tää naisten hakkaaminen näkyy olevan kansallisurheilua. Jos ei muuten niin sanallisen tavoin. Vielä -70 luvulla rakennustyömailla naiset sai tehdä työtään rauhassa. Mutta silloin rakennustyöläiset olivatkin laidastaan kommunisteja. Nyt ne on persuja. Tavat hävinneet sen siliän tien.
1980- luvulta saakka raksatyömaita kiertäneenä tiedän, että puhut täyttä paskaa kuten aina. Et tajua pätkääkään mistä puhut. Ennen raksakommarit pyysivät naisia ottamaan talteen kaikki " hyvän mulkunmittaiset" rimat ja laudat ja kun naissiivoojat jättivät ne talteen, nää raksakommarit pilkkasivat " onko tämä sun mielestä hyvän mulkun mitta , hähähähäää...!" Yksi kulki käsi naisen perseessä ja sen jälkeen nuuhki sormiaan ja huusi " Anjovis, anjovis!!"
Jne, jne.
Tajuatko, kalju pappa, miten paljon pienempi on nykyään kynnys tuoda esiin jos moista hulluutta esiintyisikin.
Kaikin puolin rakennuksilla on meno siistiytynyt, ennen perjantaisin sai hyppiä iltapäivällä sammuneiden yli, harjakaisissa se vasta hullu meno olikin, kun juopot kommarit heittivät voileipiä pitkin seiniä kuten DataCityn harjakaisissa Lemminkäisenkadulla.
Pitäisit turpasi kiinni kun et mistään mitään tajua, v1tun ryssä.