Ei tullut mentyä – ei varmaan olis eres viinaa ollut tarjota, muutenkin tuolla ikää vierailulle tulee yleensä pappi ja lauletaan jo harjoituksen vuoksi virsiä nottei pääse unohtumaan sitten kun ollaan menossa ”valoa kohti ”
Lainaus käyttäjältä: 42 - 03.04.18 - klo:23:27Ei tullut mentyä – ei varmaan olis eres viinaa ollut tarjota, muutenkin tuolla ikää vierailulle tulee yleensä pappi ja lauletaan jo harjoituksen vuoksi virsiä nottei pääse unohtumaan sitten kun ollaan menossa ”valoa kohti ” Hölö hölö, sanoittais sulle siellä ja näytettäis ovea. ...Sanottu monasti ennenkin. https://keskustelukanava.agronet.fi/agronet/index.php?topic=43761.0
Nimpparithan ne olivat, ainakin mistä tänään puhetta... ja olihan siellä yksi kaffepöytä varmasti täynnä jos Veeti ja Eemeli sekä Tapanila, Joukahainen ja Dr. Ketäkin paikalla.