Aika outoja ehtoja? Kun ei edes palvelun toteutajakaan toteuta omaa osuuttaan.
Tämä palsta vaan on muuttunut niin samanlaiseksi kuin suoli24, kun "millään ei ole mitään väliä". Toki voi pas...kan kirjoitelun perustella sananvapaudella, mutta onhan sille sonnalle kymmenet muutkin keskustelupalstat, joissa millään ei ole mitään väliä, mitä sinne kirjoitetaan.
Tämä vaan sunnuntai aamun toteamuksena.
Palvelun käyttöehdot ...
• Yksipuolinen, samoja näkökulmia toistava palstalle kirjoittelu ei ole perusteltua. Suotavaa ei myöskään ole tarkoituksellinen poikkeaminen viestiketjun perusaiheesta, suorat lainaukset muilta verkkosivuilta tai pelkät verkkolinkkejä välittävät kirjoitukset.
• Linkkien tai kuvien liittäminen viestiin on perusteltua vain silloin, kun ne olennaisesti lisäävät kirjoituksen informaatioarvoa.
• Useammalla kuin yhdellä nimimerkillä kirjoittaminen ei ole hyväksyttyä.
• Tuotteiden ja palvelujen mainostaminen on Keskustelukanavan viestiketjuissa kiellettyä.
Palveluntuottajan vastuu ja oikeudet
• Palvelun käyttöehtojen vastaisesti käyttäytyvän kirjoittajan oikeudet osallistua Keskustelukanavan keskusteluihin lakkautetaan.
• Keskustelu, joka ei ole Palvelun tarkoituksen ja tässä julkaistujen käyttöehtojen mukaista tai loukkaa lakeja tai muita säädöksiä, poistetaan.