Tervetuloa, Vieras. Ole hyvä ja kirjaudu tai rekisteröidy.
  • Tavallinen aihe

Aihe Romutuspalkkio  (Luettu 1403 kertaa)

navettapiika

  • Vieras
Vs: Romutuspalkkio
Helvetti..nyt täytyy panna ropposet piiloon, joku saattaa ne varastaa tuon romutuspalkkion persolla.

Hervast

  • Agronetin kehitysryhmä
  • Mestari
  • Jäsenryhmäluokka:
  • Viestejä: 9944
  • Backpack rap crap, yap-yap yackety-yack
Vs: Romutuspalkkio
Tyypillinen virkamiestyönä tehty hölmöntölväys tuo romutuspalkkio. Osoittaa melkoista ymmärtämättömyyttä autonpidon kustannuksista ja muista reaaliteeteistä jos oletetaan että tuollainen palkkio kannustaa oikeasti vähäpäästöisen auton hankintaan.

Johan uudessa autossa kuluu vuodessa-kahdessa tuon 1500€ ekstraa vuosiylläpitoon, kun laskee uuden auton kalliimmat vakuutukset, pakollisen kaskon ja pakolliset huollot. Lisäksi auton muu varustelu, kuten talvirenkaat, lämmittimet yms. maksaa vaikka olis miten pien kinneri kyseessä.
A hot blonde and a hot brunette, that was all the diversity we needed back in the 90's

Oksa

  • Agronetin kehitysryhmä
  • Mestari
  • Jäsenryhmäluokka:
  • Viestejä: 71742
Vs: Romutuspalkkio
miun tojoa eivät vie, sano viimekks katastusinssi!   paskat muista.

maraani

  • Agronetin kehitysryhmä
  • Mestari
  • Jäsenryhmäluokka:
  • Viestejä: 3117
  • Jos pyörä ei vedä, se jarruttaa
Vs: Romutuspalkkio
Täysin järjetöntä.
https://www.aamulehti.fi/uutiset/romutuskampanjalla-romutetaan-juuri-ne-autot-joita-koyhat-pystyisivat-ostamaan-vanhimmat-jaavat-yha-liikenteeseen-tietaa-purkamoyrittaja-200365386/
Sopii ihan hyvin tähän samaan hölmöilyyn kuin muutenkin tehdään. Täysin perseestä.

2015 tarjosin tuttaville pihasta ilmaiseksi liikenteestä poistettuja, mutta käytännössä romuja autoja niille, joilla ei romua itsellä ollut ja aikoivat ostaa uuden auton. Ei kelvannut kenellekään. Velipoika osti uuden auton, mutta siinä oli päästöt niin suuret ettei olisi saanut palkkiota.
Melkoista rämpimistä välillä, mutta parhaansa tehden ja kovasti yrittäen. Onnistuminen palkitsee. 1966 - 2016 and counting...

navettapoika

  • Konkari
  • Jäsenryhmäluokka:
  • Viestejä: 1232
  • Pojanhupakko! Hih!
Vs: Romutuspalkkio
Siiss mun avo-Peugeottii eivät saa! Hih!  :-*  :-*
Hopoilu on miesten hommaa! Hih!

Oksa

  • Agronetin kehitysryhmä
  • Mestari
  • Jäsenryhmäluokka:
  • Viestejä: 71742
Vs: Romutuspalkkio
mutta missäs on se autoliikkeiden ahtinko, mistä veeti kirjoitti?   lehet on täynnä kotturan kuvaa ja toinen toistaan rumempia vielä!

Terminator II

  • Agronetin kehitysryhmä
  • Mestari
  • Jäsenryhmäluokka:
  • Viestejä: 16939
  • YTK:FI
Vs: Romutuspalkkio
Oma lehmä sillä on ojassa. Jos vanhat romut menee sulattoon, niin kukaan ei osta sen romuautojen osia ja joutuisi itse jopa maksamaan niistä romuautoista.
Vasen silmä jos on musta, niin vasurit veti kuonoon! Oikea slmä jos on musta, niin kapitalistilta tuli kuonoon! mutta jos kumpikin silmä on musta, niin kannatat demokratiaa!

Oksa

  • Agronetin kehitysryhmä
  • Mestari
  • Jäsenryhmäluokka:
  • Viestejä: 71742
Vs: Romutuspalkkio
höh, ja mitäs nää kaupat myykään?  vähä käytetty 2016 kottero vain 10 000!     uutena makso sen 25 000 !