Tervetuloa, Vieras. Ole hyvä ja kirjaudu tai rekisteröidy.
  • Tavallinen aihe

Aihe Miksi ?  (Luettu 1125 kertaa)

Tuuli

  • Vieras
Miksi ?
Miksi järjestetään raskaita vaalikeskusteluja, kun kyselyn mukaan vaalitenttien vaikutus ihmisten äänestyspäätökseen on viisi prosenttia ???

Turhaa ajan hukkaa ja rahan kuluttamista.

apilas

  • Mestari
  • Jäsenryhmäluokka:
  • Viestejä: 23100
  • fendt parkissa
Vs: Miksi ?


juu jätetään noi teatteri äänestykset kans pois eihän eu:n presidentistä pidetty kansan äänestystä siis miksi muitakaan valittuja johtajia pitäisi äänestää näön vuoksi :o
Miksi kaikki jotka ovat erimieltä kanssani ovat idiootteja?

Ala-Pertti

  • Agronetin kehitysryhmä
  • Mestari
  • Jäsenryhmäluokka:
  • Viestejä: 10735
Vs: Miksi ?
Onhan hintansa silläkin, jos kansa äänestää väärin. Silloinhan joutuu järjestämään uudet vaalit. Siitäkin on esimerkkejä euroopan historiassa.
Hirveetä, jos on puoletkaan totta...

kantola

  • Agronetin kehitysryhmä
  • Mestari
  • Jäsenryhmäluokka:
  • Viestejä: 27223
  • Ut sementem feeceris, ita metes.
Yllä oleva materiaali on laadittu vain informatiivisessa tarkoituksessa, eikä siinä mainittuja seikkoja ole tarkoitettu ohjeeksi tai neuvoksi.

mah

  • Vieras
Vs: Miksi ?
Eihän sitä xfactor- tai missikisavoittajaakaan voi äänestetää, jos ei ole katsonut ohjelmaa. :'(

JoHaRa

  • Vieras
Vs: Miksi ?
Pitäisi olla sellaiset yhteisvaalit.

Valittaisiin kuntapäättäjät, missit, X-faktorit, Talentit, tanssivat dorkat, Tangon vatkaajat, BB-horot ja turhimmat julkkikset yhdellä lapulla. Sit kaikki tuo roska pois töllöstä, tilalle vaikka "huonosti käyttäytyviä miehiä" yms.

Oksa

  • Agronetin kehitysryhmä
  • Mestari
  • Jäsenryhmäluokka:
  • Viestejä: 71749
Vs: Miksi ?
miksei pysty äänestämään noissa tärkeissä asioissa ( x-vaktor talentti) vaikkei kattonukkaan?   ei kai numero ole salainen?     ite äänestän ihan *****ilun vuoksi!   heh, jos kehtaisin!

      ja mihin ne rahat muuhun käytettäisi kun teatteria kansa muka vaatii kuiteskii?       ei kait niitä heppujen palkkoihin voisi määrättömästi lisätä!??

de Citonni

  • Agronetin kehitysryhmä
  • Mestari
  • Jäsenryhmäluokka:
  • Viestejä: 9062
  • Don't dream your life, live your dreams.
Vs: Miksi ?
Aikansa kutakin.

http://yle.fi/uutiset/berlusconi_ei_asetu_enaa_ehdolle_-_jatkaa_neuvonantajana/6349150

Että kun järjestää niitä pornokutsuja, niin tietää miten tehdään, mutta.....Sehän on sitten niinku Sepekin.  ;D  ::)
On niin ihanaa olla tekemättä mitään ja levätä sen jälkeen.