Suommi etunenässä ja Ruottssi net suojellee noeta terroristeja ja antaa niitten tänne pesiä Koskapa se tya Euu ja sen kusetus niin määrrää Onneksemme tua Turkki nosti kissan pöyvälle ja esti tuan meän herraen kansaa tuijaabvan yrityksen Toevotaan notta Turkki ee pästä Suomea ja Ruotsia ikinä Tuahon Pohjosatlantin sotilas liittoon. Kokoomustien kouhotusta tua koko Nato Kokoomusta se pelekkää Putinia Apinas näöttämmään Putinille kaapin paekan Pitäs vaen mennä ensin tuanne Venäjälle Tae Ukuraenaan Usk<allato muuta kun selän takana räkksyttää ryssälle Rakkikoera maesta toemintaa Nato kouhottajilta Kohti ryssää kouhottajat Mars mars Naorattaa
Missä on terroristi. Olisit varmasti Turkissa terroristi, jos et vaikkapa osaisi Koraaniasi ulkoa oikealla tavalla, ja ulosantisi voitaisiin sellaisenaan verratta Turkin PKK:n esiintymisiin. Esimerkiksi Gülen-liikettä ei ole listattu EU:ssa terroristijärjestöksi, miksi Suomessa pitäisi.
Oma täkäläinen puolueesi, Suomen Kommunistinen Puolue, oli luokiteltu kielletyksi vuoteen 1944 asti, eli "terroristijärjestöksi". Sen jälkeen se on ollut laillinen, vaikka edelleen kehottaakin terroristiseen toimintaan kapitalistisia vallanpitäjiä kohtaan.
-SS-