mehän muistamme että sepeteus on katkeroisissaan sitäkin mieltä että sipilällä ja kepulla ei ole osaa ei arpaa seoraavaan

http://www.kaleva.fi/uutiset/talous/suomen-bruttokansantuote-nousi-heina-syyskuussa-36-prosenttia/776188/
Se ei ole minun mielipide, vaan talousasiantuntijoiden. Naurettavaa, että joku vois kuvitella kikyn tai kärkihankkeiden vaikutusta siihen. Kysymys on koko europan talouskasvusta. Jos Suomen talous ei nyt nousisi, niin kyllä vois heittää jäähyväiset viimeiselle hyvinvoinnille.
Että koerat haukkuu ja karavaanit kulkee. 😀😁🎅
Siitähän varmaan ollaan yksimielisiä, että Sipi on leikannut köyhiltä, sairailta, vanhuksilta, lapsilta, eläkelläisiltä, opiskelijoilta. Siirtänyt rahat tizinkoottajille tundralle. Jos tämä on nostanut bkt:tä niin sitten hyväksyn kepun uhon.